Wpływ postępu technologii na rozwój klawiatur

Postęp technologiczny dzisiejszych czasów oddziałuje też na postęp klawiatur, które są integralnym elementem wielu urządzeń elektronicznych. Modeli jest wiele, od foliowych – tanich, odpornych, mających dużo możliwości, po dotykowe – mniej odporne, ale za to innowacyjne oraz miłe dla oczu.
Klawiatury membranowe – warte zauważenia, dające wiele możliwości odejście od klasycznych klawiatur. Popyt na takie klawiatury foliowe , choć funkcjonują one już od lat, nadal rośnie.Dlaczego? Ponieważ są godną uwagi alternatywą dla standardowych klawiatur w warunkach wymagających zwiększonej wytrzymałości – są szczególniewytrzymałe pod względem ewentualnych uszkodzeń chemicznych, mechanicznych i klimatycznych. Mogą być używane do tworzenia urządzeń wystawianych na działanie wody jak i pyłów. Inny plus to możliwości estetyczne – dzięki foliowej, naklejanej górnej części, dają możliwość na umiejscowienie tam dowolnej grafiki, co nadać może jednostkowy charakter, a przez to zwiększyć atrakcyjność całego produktu. Ich popularność jest również zasługą przestępnej ceny dzięki niewielkim kosztom wytwarzania – jest to istotna zaleta przy wykorzystywaniu foliowych klawiatur w produkcji hurtowej.


Inne artykuły

Nabywamy coraz nowsze modele sprzętów

Wprowadził: Altec Lansing
Dzisiaj nawet jeżeli wyjeżdżamy w daleką trasę, to i tak cały czas możemy pozostawać w bliskiej łączności z rodziną i przyjaciółmi, a nawet ciągle mamy szansę wiedzieć, co się dzieje na świecie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, które teraz są nam proponowane możemy mieć gwarancję, iż się nie zagubimy, a w razie momentu wolnego, możemy powiązać się z Internetem, albo obejrzeć jakiś fajny film.


Klawiatury dotykowe, czyli o drogiej nowoczesności.
Klawiatura
Wprowadził: montillon.a
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Klawiatury dotykowe, w odróżnieniu od membranowe, mają wysokie ceny (w tym przypadku też ma to związek z kosztami wytwarzania) oraz są mało wytrzymałe. Mimo to, od kilku lat gwałtownie wzrósł popyt na nie. Spotkać je można najczęściej w komputerach przenośnych, które, dzięki swojej praktyczności i renomie są pożądane przez społeczeństwo . Funkcjonują w sposób następujący – posiadacz przesuwając rysikiem stworzonym właśnie do tego celu po jej powierzchni wprowadzając delikatne dotknięcia, które przypominają wciskanie konkretnych znaków na standardowych klawiaturach - . Ich zaletą jest nowatorski design oraz możliwość programowej zmiany rozkładu klawiatury – czego nie dają nam klawiatury standardowe. Minusem jednak jest brak takiej odporności na uszkodzenia oraz możliwości funkcjonalnych jak w przypadku klawiatur foliowych.
2019/02/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.