Wideodomofon – dla spokoju, dla pewności, kto stoi za drzwiami. Czym są te sprytne urządzenia? Co wiemy na ich temat? Warto je posiadać?

Słyszałeś na pewno o urządzeniu jak wideodomofon. Może nawet co nieco na ten temat czytałeś, lecz poza tym Twoja znajomość na ten temat jest znikoma. W tym artykule spróbujemy pokrótce zdefiniować to ciekawe pojęcie, przedstawić w prosty sposób, czym wideomofon jest.


Powinniśmy zdawać sobie sprawę, czym wideodomofon różni się od wideowizjera czy domofonu. Zwykły domofon składa się z bramofonu, co oznacza panel, jaki jest montowany na zewnątrz, przy wejściu oraz unifonu. Jest on umieszczany wewnątrz mieszkania. Jednocześnie, unifonów w środku może być kilka, wszystko jest zależne od tego, który model mamy dostępny. Zasada funkcjonowania wideodomofonu jest dość podobna, jak w przypadku domofonów. A więc, przy wejściu należy zainstalować panel zewnętrzny, różni się on jednakże od normalnego zastosowania, tym, że posiada kamerkę.

Inne artykuły

Dla kogo będzie najlepsza kamera gopro? Do jakich filmów nadaje się taka kamerka?

internetowy
Wprowadził: Katrin Gilger
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Technologia dosyć się obecnie prędko rozwija, a dzięki temu mamy lepsze możliwości, żeby z tego skorzystać. Zależnie od tego co preferujemy można lepiej słuchać muzyki albo kręcić nagrania video.


domofon
Wprowadził: David Goehring
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Odbiornik wewnętrzny, który posiadamy w domu posiada mały ekran, najczęściej jest to ciekłokrystaliczny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Kamera, która jest zamontowana w bramofonie po naciśnięciu konkretnego przycisku włącza się, ażeby przekazać obraz do unifonu wewnątrz naszego domu.

Być może ciekawe będą informacje, które ma proponowana witryna. Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, to wejdź tutaj i starannie zobacz tamte wiadomości.

Dzięki temu można zobaczyć, kto czeka przy drzwiach. Jak łatwo odgadnąć, takie zastosowanie na pewno polepsza nasze bezpieczeństwo, ponieważ przed otwarciem drzwi można przekonać się, kto jest naszym gościem. Obecnie, kamery coraz częściej zapewniają możliwość przesyłu tak zwanego płynnego filmu. To istotne i bardziej nowoczesne, gdyż do tej pory najczęściej te „transmisje” były poklatkowe, kilka kadrów w czasie jednej sekundy. Bardzo istotna w kontekście wideodomofonów jest kwestia kontroli dostępu. Kiedyś taki system kontroli wykorzystywany był jedynie w przedsiębiorstwach czy bankach. Stosowany był do zabezpieczenia pomieszczeń służbowych, czyli magazynów czy serwerowni.
Kontrola dostępu polega na identyfikacji podmiotu. Kod numeryczny, który spotkać jesteśmy w stanie w obecnych domofonach i wideodomofonach jest sposobem identyfikacji o niezbyt wysokim stopniu zabezpieczeń. Wiadomo można sobie pozwolić na bardziej profesjonalne zabezpieczenia. Średnim stopniem zabezpieczenia odznaczają się przykładowo różnorodne klucze, takie jak karty plastikowe z kodem kreskowym czy karty zbliżeniowe. Najbardziej profesjonalne zabezpieczenia to cechy biometryczne, czyli skanery siatkówki oka czy linii papilarnych. Nie są one jednakże na razie stosowane w normalnych mieszkalnych blokach. Kto wie jednakże czy w przyszłości to się nie zmieni.
2020/05/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.