Gdzie szukać elementów zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak wytłumaczyć zasadność ich naprawy?

Przy wielkim wyborze elektroniki i jej powszechnej dostępności na rynku, przeciętny Polak bez wysiłku wymienia zużyte modele na nowe. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się poszukać elementów do reperacji, niż nowoczesnego towaru w galerii handlowej. Rozważmy więc jedną z takich sytuacji.

Części , śruby
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo wyczekiwane wakacje i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, mały, przenośny turystyczny odbiornik telewizyjny. Pewnego słonecznego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez trudności usuniemy usterkę. Warunek jednak jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na telewizorach. Wystarczy jednak, że uszkodzi się kawałek obudowy z tworzywa sztucznego i użytkowanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od pięknego.

Tak czy owak, przypominamy sobie, że kilka dni wcześniej widzieliśmy wielki billboard z wyrazami: części rtv w Olsztynie.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz ten link - to bezsprzecznie świetne opracowanie tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Ponieważ miejsce to jest obecnie już niemożliwe do zlokalizowania, szybko wertujemy kartki miejscowej prasy z ogłoszeniami lub wstukujemy wspomniane hasło części rtv w Olsztynie w Google, by odnaleźć np. .

Szukając części wymiennych trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma zepsuty telewizor. Jeśli jest w miarę nowy, to i części na pewno będą łatwe do znalezienia. W przypadku posiadania wiekowego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą inwencją i poszukiwać nie tylko w sąsiednich hipermarketach. Jeżeli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.

zbliżenie na prostownik
Wprowadził: Darren Kirby
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba rozpocząć od własnego strychu bądź innej rupieciarni naszego domu. Jeśli nawet nie odnajdziemy tam żadnych elementów, to możemy wykorzystać te wyciągnięte ze starych, zepsutych urządzeń. Następnymi miejscami poszukiwań są komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W ogromnych metropoliach organizowane są giełdy, zwane też pchlimi targami, a w małych miejscowościach, przy okazji miejscowych dożynek, zjawiają się handlarze starociami. Nasi przyjaciele lub członkowie bliższej lub dalekiej rodziny też na pewno posiadają mnóstwo, nierzadko niepotrzebnych już nikomu, elementów sprzed 15 lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie założonych efektów, udamy się zapewne do najbliższego punktu naprawy, licząc, że fachowiec posiada interesującą nas część i będzie mógł zregenerować nasz telewizor. Takie miejsca odwiedzą zwłaszcza osoby starsze, ceniące sobie niegdysiejszą trwałość wykonania wszelkich sprzętów, nie tylko tych z gatunku radiowo-telewizyjnych. Odmiennie sądzi młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze sprzęty, które notabene, są traktowane jak jednokrotnego użycia. Nie dziwi fakt, że młody człowiek wyjeżdżający na wypoczynek, nie spostrzeże napisu części rtv w Olsztynie, choćby byłby on umieszczony na najbardziej widocznym bilbordzie w Warmińsko-Mazurskiem.
2020/09/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.