Drony oraz kamery GoPro – ile powinno się wiedzieć na temat tych urządzeń?

Pozbawione załogi obiekty latające nazywane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno były jedynie na wyposażeniu wojsk. Obecnie coraz częściej są produkowane są w zminiaturyzowanych wersjach również dla miłośników niecodziennych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron
Wprowadził: Ryan Dickey
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Po miniaturowe drony sięgają dzisiaj coraz częściej miłośnicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery o charakterze sportowym, z których z chęcią korzystają nie tylko profesjonalni fotograficy, ale również amatorzy. Filmy powstające przy pomocy tej kamery mają wyjątkową jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co gwarantuje świetną jakość filmów - (sprawdź szczegóły). Do kamery można zakupić statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy pojawiły się 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się banalnie proste, a ujęcia mogą być naprawdę zaskakujące.

Obsługa jest zaskakująco prosta, a to dzięki naprawdę ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest niezwykle proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w wybranym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet fotografie lub filmy robione przez amatorów będą bez wątpienia interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia wystarcza jedynie jedna osoba. Zawsze też można własne urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie określić tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może wykonywać pracę na przykład w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia niemające kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.


Inne artykuły

W jaki sposób wyretuszować stare fotografie, aby móc na nowo się nimi cieszyć?

czarno-białe zdjęcie ślubne
Wprowadził: @sage_solar
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Większość z nas posiada na strychu stare fotografie. Są to ujęcia naszych najbliższych albo też fotografie miast, np. Kraków na starych zdjęciach, dzięki którym można zobaczyć, jak niegdyś wyglądało to przepiękne miasto. Niestety z upływem lat zdjęcia tracą swój blask. W jaki sposób temu zaradzić?

kamera
Wprowadził: Rodrigo Foggiatto
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rozpoczynając swoją przygodę z dronami, powinno zainteresować się charakteryzującymi się prostą budową i nie kosztującymi zbyt dużo modelami - jak się używa 3DR SOLO. Na takich niedrogich i charakteryzujących się prostą budową modelach nauczymy się w takim samym stopniu pilotażu, jak i na kosztujących niemało modelach wyposażonych w niezliczoną ilość kamer i skomplikowane moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet tanimi modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Bez najmniejszych wątpliwości drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.
2022/05/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.