Mój znajomy laptop

Planujesz założyć swój biznes? Niezła inicjatywa. Prywatna działalność to niezłe stawki podatkowe (18 procent), niezależność i szansa na wzbogacenie się. Bez wątpliwości istnieje też niebezpieczeństwo, zwłaszcza z kryzysem. Ludzie powyżej uszu mają już wiadomości o spadających wskaźnikach. Zanalizuj sobie, co musisz zrobić, by założyć swój pierwszy biznes.

Czasy dyskietek
Pewniesporomłodych ludziwspominaswój pierwszy kontakt z komputerem. Zupełnie niekolorowymonitor, niezrozumiałysystem operacyjny i lęk, że wciśnięciezłegoguzikaspowoduje zniszczeniedrogiegosprzętu. Zamiast typowych teraz pendrive’ówużywanodyskietek z taśmy magnetycznej. Ponadtorządził MS-DOS, dlategoodpalenieprogramubyło w porównaniu z dzisiejszym systemem na prawdę trudne. Jeśli jużprzy pomocyłaskawych rodziców można się uruchomićulubioną grę, to obsługa myszkitakżeniebyła przyjemna. Warto sobie przypomnieć, że to klawiatura była podstawowymsprzętem .

Wyeliminowanie kabli

Projektowanie sieci wlan, czy inaczej Wi-Fi, to sposób dużo prostszy od połączenia kablowego. Jest to wyeliminowanie z biura kabli , które nie są estetyczne i brudzą, ale także psują się i przeszkadzają. Obecnie koszty zorganizowania sieci WLAN są coraz niższe, lecz nadal droższe niż tradycyjny sprzęt. Mimo tego, aby zaopatrzyć biuro w Internet, warto dopłacić. Przy zakładaniu sieci niezbędny jest router, , switche np. J9559A czy karta J9080A, Wi-Fi i specjalna antena. Aby dokonać słusznego wyboru, przed zakupem routera powinno się ważne parametry porównać z dostępnym sprzętem. W tym wypadku istotny jest transfer i zasięg urządzenia. Jednak według specjalistów, wartości podane przez producenta nie odpowiadają rzeczywistości. Dlatego radzą, by nie przepłacać za, na przykład, dodatkowe przyśpieszenia transferu, które potem nie mają odniesienia do rzeczywistego działania - link do strony.

Jak zabezpieczyć sieć?
Upowszechnienie się komputerów doprowadziło do tego, że najnowsze dokumentyzyskałypostać cyfrową. Narodziła się zatem potrzebainnego niż dotychczas ich zabezpieczania. Powstałagrupaludzi z wykształceniem informatycznym,specjalnie zajmująca się obsługą Sieci, służącej do wymiany informacji. Pojawiły się więc nowe pojęcia. Dedykowane serwery intel, aktualizacje systemu i tworzenie backup'u. Czy ktoś pomyślał, że komputery zdominują nasze życie prywatne?

Wyświetl większą mapę
2019/06/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.