W czym pomagają nam niektóre aplikacje? Z pewnością to duże udogodnienie jeżeli chodzi o bankowość elektroniczną

Razem z rozwojem smartfonów zmienił się sposób korzystania z bankowości. Obecnie oprócz wizyty w placówkach banku czy korzystania z usług banku przez Internet pojawiła się możliwość używania aplikacji mobilnej w naszym smartfonie.


To z jej pomocą jesteśmy w stanie sprawdzić saldo na koncie, wykonać przelew a nawet wziąć pożyczkę z banku. Ten rodzaj bankowości jest stosunkowo młodą i godną polecenia rzeczą. Sporo banków ma specjalne aplikacje, które ułatwią dostęp do naszego rachunku bankowego. Najczęściej są bardzo łatwe w obsłudze oraz o mało skomplikowanej budowie. Jednak możemy z nich korzystać jedynie na telefonach z systemem Windows Phone, Android, iOS rzadziej Symbian. Po wpisaniu hasła do aplikacji zobaczymy saldo naszego konta, możemy zrobić przelew jak i też przejrzeć historię. Sporo banków oferuje większe zastosowanie bankowości internetowej, dajmy na to umożliwiając wzięcie pożyczki lub otworzenia lokaty.

aplikacje na telefon
Wprowadził: Global Panorama
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jest to duże ułatwienie tym bardziej, kiedy potrzeba nam szybszego dostępu do swoich środków finansowych. Bankowość mobilna jest dosyć bezpieczna, połączenie jest zaszyfrowane, a my aby mieć dostęp musimy każdorazowo podać hasło. Oczywiście spore znaczenie ma sieć z jakiej łączymy się z bankiem. Podczas połączenia z przypadkowym Wi-Fi lepiej unikać logowania się do aplikacji mobilnej, a korzystając z sytemu Android koniecznie zainstalować antywirusa. Dodatkowo należy pobierać aplikacje mobilne z dobrego źródła oraz mieć pewność, że jest to oficjalne oprogramowanie (aplikacje na telefon) wypuszczone przez odpowiedni bank. Jak zaznaczają specjaliści, bankowość mobilna na chwilę obecną jest bezpieczniejsza aniżeli internetowa, jednak trzeba zachować ostrożność, bo może to niedługo się zmienić.


komórka
Wprowadził: Maurizio Pesce
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy również udostępniać swoich haseł ani zapominać o poprawnym wylogowaniu się. W przypadku kradzieży telefonu pierwsze co należy zrobić, to powiadomić bank oraz poprosić o pomoc albo zablokowanie aplikacji mobilnej. Stosując się do powyższych reguł możemy mieć pewność, iż nic się złego nie wydarzy, a nasze konto w banku będzie zabezpieczone właściwie.
2018/01/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.