Jak zakupić laptopa? Jaki najlepszy? Pomagamy w wyborze

Jeden notebook nierówny drugiemu. Już na etapie przeglądania ofert w sklepach pojawiają się zasadnicze pytania: którego notebooka nabyć? Który będzie najlepszy dla moich użyć oraz na jakiego warto wydać pieniądze?


Opcji jest przecież wiele, a każdy użytkownik ma inne wymogi.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, powinniśmy zadać sobie kilka podstawowych pytań. Znacznie uproszczą one wybór należytego modelu. Jedno z częstych pytań, jakie pada w trakcie wyboru laptopa, dotyczy operacyjnego systemu. Laptopy mogą być wyprzedawane z systemem bądź bez niego. Komputer przenośny bez oprogRAMowania bywa nawet kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z tego, iż producent nie wykupił dla niego licencji na operacyjny system i nie musi przez to powiększać ceny, za którą sprzedaje urządzenie. Jeżeli chodzi o system operacyjny Windows, to jest on coraz częściej przypisany do konkretnego peceta, co uniemożliwia instalację systemu na innym urządzeniu.


zakup
Wprowadził: MAURO CATEB
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Niezależnie od tego, jakie będą Twe indywidualne potrzeby, powinieneś zwracać uwagę na fundamentalne oprzyrządowanie notebooka. To ono jest punktem wyjścia do wyboru dedykowanych podejść. Brak któregoś z elementów może skomplikować użytkowanie laptopa lub też znacząco zmniejszyć komfort pracy. Laptop musi wyposażony być w odpowiednie porty, sieciowe gniazdo oraz czytnik kart . Kamera to kolejny nierozdzielny element laptopa. Bez niej nie możesz w pełni korzystać na przykład ze Skype’a. Producenci instalują w laptopach kamery przeróżnej jakości.
Z reguły spotykane mają rozdzielczość 1-2 megapixele. Zapewnia to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze możesz poszukać notebooka z lepszą kamerą. Zawsze opłaca się dokupić dodatkowe zasilacze.
2018/01/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.