Czym kierować się przy kupnie aparatu cyfrowego? - porady

Zakup aparatu cyfrowego wbrew pozorom wcale nie jest sprawą prostą. Gdy wchodzimy do sklepu i zobaczymy całą ścianę pełną wyposażenia fotograficznego różnych producentów, nie trudno o zawrót głowy. Czym przeto kierować się przy wyborze cyfrowego aparatu? Gdy zapytamy znajomych który aparat fotograficzny winniśmy zakupić, jedni odpowiedzą, że taki który posiada sporo megapixeli, inni, iż taki który posiada niemały zoom optyczny, pozostali, że taki który ma solidną baterię bądź wyświetlacz.

fotograf w akcji
Wprowadził: cjmartin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pojawią się takie pojęcia jak ISO lub przysłona, które pasjonatom nie powiedzą nazbyt wiele. Kiedy zapytamy zbywcę w markecie fotograficznym o poradę, odpowie na ogół „to zależy co Państwo będą fotografować”, lecz przecież aparat, który pragniemy kupić, ma robić fotki wszystkiego co nas zaciekawi. Pierwszą rzeczą jaką trzeba ustalić to suma, jaką możemy przeznaczyć na sprzęt fotograficzny. Uzasadnienie wyboru najprostszego aparatu "ponieważ ja tylko w wakacje niekiedy popstrykam" bardzo szybko okazuje się nieaktualne.

Po krótkim czasie od obejrzenia pierwszych uczynionych fotografii poczniemy żałować, iż nie wydaliśmy na ekwipunek o paręset złotych drożej. Gdy określimy przedział cenowy oraz typ aparatu, przychodzi czas zapoznania się z propozycją wytwórców. W tym celu należy obejrzeć urządzenia, które spełniać będą nasze warunki. Na co jednak zwracać nadzwyczajną uwagę? Częstokroć spotykanym błędem wśród osób zainteresowanych kupowaniem sprzętu fotograficznego jest „ufność w megapixele”. Dobrze jest jednakże mieć pojęcie, iż dla przeciętnego użytkownika, wykorzystującego aparat cyfrowy do typowych zastosowań, ilość megapixeli praktycznie nie ma znaczenia i można brać pod uwagę standardowe aparaty ze Szczecina - .


Inne artykuły

Z jakiej przyczyny smartfony uzyskują jeszcze bardziej znaczące uznanie

smartfony
Treści źródłowe: technibufallo.com
Smartfony od kilku lat szturmem zaczęły zdobywać rynek komórkowych telefonów, bardzo szybko wypierając tradycyjne modele wyposażone w klawiaturę. Już chwilę temu sprzedaż smartfonów przewyższyła liczbę klasycznych aparatów i przewaga cały czas się zwiększa. Z rynku poznikali producenci do tej pory kojarzeni z solidnymi telefonami, a na ich miejsce wskoczyły firmy, które postawiły na nowoczesność w postaci coraz wydajniejszych i mocniejszych smartfonów.

Do zamiarów amatorskich w zupełności wystarczą 3 megapiksele. Można z takich plików wydrukować fotografie o rozmiarze 10x15 cm czy 13x18 cm. O wiele ważniejszą sprawą jest fizyczna wielkość matrycy, czyli przestrzeń, na której te piksele są „poupychane” jak też jakość optyki. Japońscy producenci lustrzanek panują wśród najważniejszych marek aparatów fotograficznych. Aparaty firmy Sigma osiągalne w wielu sklepach to aparaty warte uwagi. Jeśli idzie o Szczecin dostępne są one w dużej części sklepów ze oprzyrządowaniem fotograficznym.
2018/06/21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.