Czym powinno się charakteryzować przemysłowe oświetlenie ? Do jakich zadań stosowane są reflektory PAR?

Oświetlenie może pełnić różnorakie funkcje, nie tylko dekoracyjne. Może także okazać się konieczne w określonych lokacjach do wykonywania konkretnych zadań. Dobrymi przykładami są różnorakie reflektory, jakie stosuje się na co dzień.


Przykładowo reflektory przemysłowe powinny być bardzo silne, wydajne oraz sporych wymiarów, aby oświetlić przykładowo halę przemysłową.
Do podobnych celów nie użyjemy pierwszej lepszej żarówki czy lampy. Tutaj siła światła powinna być na tyle duża, by ludzie tam zatrudnieni mogli poprawnie wykonać swoje zlecenia. Z tego właśnie powodu takie wyjątkowe lampy bardzo częstozakupuje się w specjalistycznych sklepach, które zajmują się tego rodzaju, wymagającym oświetleniem.


Wentylatory PWM marki Nexus
Wprowadził: silentworks
Treści źródłowe: silentworks


W trakcie różnych imprez można zauważyć również dosyć specyficzny model oświetlenia. Oświetlenie dyskotekowe przykładowo musi być dosyć różnorodne. Różne barwy wiązek świateł, do tego lustrzana kula, jak odbija świetlne wiązki w różne kierunki. To wszystko sprawia, że klimat na dyskotece jest specjalny, a zaproszeni przez nas goście dobrze będą się bawili.


W dyskotece, ale również w teatrach, na estradzie czy planie filmowym często stosuje się reflektory par. Swój zaczątek biorą one z motoryzacji, dlatego są bardzo trwałe oraz emitują mocno dokładnie ukierunkowaną wiązkę światła. Światło nie będzie rozpraszać się bokami. Lampy takie cechują się bardzo dużą trwałością i są bardzo łatwe do obsłużenia.
Razem z wejściem na rynek technologii LED, lampy PAR LED zaczęły być coraz bardziej popularne. Emitują one mniej ciepła i działają dłużej. Na polski rynek weszły w 2007 i od tamtej pory coraz częściej możemy się na nie natknąć.
2018/02/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.