Urządzenia nowego typu. Co godnego uwagi się pojawiło, jakie modele są warte uwagi?

Technologiczne jesteśmy bardzo coraz wyżej. Trudno więc już sobie obecnie wyobrazić chociażby przeciętnego człowieka bez ”komórki” nowej generacji, a raczej smartfona, jak przykładowo Htc One mini czarny. Na uwagę zasługują jednak inne ciekawe inicjatywy, czyli to jak przy pomocy technologii rewolucjonizuje się sposób słuchania muzyki czy czytania prasy.
polecany sklep internetowy
Wprowadził: Maurizio Pesce
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Obecnie liczy się dostępność i wygoda, a to na pewno oferują współczesne pomysły. Na uwagę zwłaszcza w tym sensie zasługuje Nook Simple Touch. To czytnik książek elektronicznych nowej generacji. Najważniejszym formatem dla Nooka jest EPUB. Chociaż najczęściej gwarantowane jest 2GB, to faktycznie realnie dostępnej powierzchni jest 250 MB pamięci, a to dlatego, że reszta miejsca jest zarezerwowana na pliki z księgarni Barnes&Noble. Jeśli planujemy większą kolekcję, to powinniśmy się liczyć z nabyciem karty SD. Nook to sprzęt dobrze dopracowany, co prawda, początki w obsłudze nie są takie łatwe, ale szybko uczymy się, jak z niego korzystać. Powinniśmy przyznać uczciwie, że nook simple touch nie jest tak zaawansowany funkcjonalnie, jak Kindle.

Turysta z tabletem
Wprowadził: Sascha Kohlmann
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednocześnie należy sobie zadać pytanie czy naprawdę trzeba nam tak wiele funkcji, jak w popularnym czytniku. Jeśli więc nie potrzebujemy bezprzewodowej wysyłki na czytnik, możliwości wgrywania pozostałych słowników czy integracji z chmurą, zaś podstawową i najistotniejszą kwestią jest możliwość czytania, to nie zostaje nam nic innego, jak kupić ten model. Właściwie to niekiedy nawet lepiej kupić sprzęt konkretny w określonej dziedzinie niż nabywać rzecz, jaka ma wiele niepotrzebnych funkcji. Szczególnie, iż wiele modeli smartfonów służy istotnie nie do czytania, a do tych dodatkowych funkcji, wśród jakich na największą uwagę zasługują aplikacje.


Inne artykuły

Sprytne telefony

Samsung GALAXY S 4
Wprowadził: Samsung
Treści źródłowe: Samsung
Dzisiejsze aparaty telefoniczne oferują zwykle mnóstwo aplikacji, które są dostępne w standardzie, jednakże warto używać tych, które są w sprzedaży w znanych sklepach. Należy wiedzieć, że smartfony z Androidem, są niezwykle silnie narażone na ataki hakerów. Powodów takiej sytuacji jest sporo, jednak najgorszym mankamentem Androida jest to, że jest OSem open source. Oznacza to, że każdy \może modyfikować kod źródłowy OSa oraz tworzyć i udostępniać apki.

Jeśli mówimy o smartfonie to korzystnie pomyśleć o wspomnianym na początku modelu Htc, w ogóle smartfony z tej firmy są naprawdę solidne i godne uwagi. Co do czytnika, to jeśli nie posiadamy jakichś oczekiwań względem dodatkowych funkcji, nie oczekujemy „fajerwerków”, a chcemy po prostu swobodnie poczytać książkę elektroniczną, to Nook Simple Touch spełnia swoją rolę znakomicie. Warto w sumie pomyśleć na jakich urządzeniach nowej generacji nam zależy, ponieważ z jednej strony wybór jest ogromny, zaś z drugiej co z tego, jak trudno się w tym wszystkim połapać. Wybierajmy więc rzeczy solidne i sprawdzone, to pewność, że będziemy zadowoleni.
2017/07/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.