Niesamowita technologia 3D - zdjęcia przyszłości

Współczesna technologia daje w obszarze fotografii niesamowite możliwości. Ilustracją tego są zdjęcia 360 stopni. Przedstawiają w bardzo interesujący sposób fotografię i stały się niebywale modne w różnych obszarach. Nie tylko profesjonaliści mogą obecnie wykonywać takie zdjęcia, lecz też amatorzy.

robienie zdjęć w mieście
Wprowadził: Fredrik Rubensson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Na początku należy wyjaśnić, czym są zdjęcia 360 stopni (pokazane na stronie Otóż jest to możliwość zaprezentowania sporej powierzchni. Zdjęcie, jakie utworzono z więcej niż z dwóch obrazów w świecie cyfrowym nazywa się fotografią panoramiczną. Istnieje parę rodzajów fotografii szerokokątnych. Do bardzo znanych zaliczyć można panoramy sferyczne czy panoramy dookólne. Aby zrobić dobrej klasy fotografię panoramiczną, powinno się posiadać konkretnym aparatem.

Inne artykuły

Kochasz robić zdjęcia i właśnie poszukujesz porządnego aparatu fotograficznego? Wybierz Sigmę dostępną w Szczecinie

aparat fotograficzny, obiektyw
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Fotografowanie stało się bardzo popularnym hobby. Stawia na nią coraz więcej ludzi. By jednak wykonywać naprawdę efektowne zdjęcia, dobrze jest dysponować dobrej jakości sprzętem. Takie będą zwłaszcza obiektywy oraz aparaty marki Sigma, które nabyć można między innymi w tak dużym i ładnym mieście, jak Szczecin.


Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Ważny jest teleobiektyw, który musi być szerokokątny, co daje perfekcyjne możliwości. W tworzeniu tego typu fotografii przydarza się sytuacja nazwana błędem paradoksalnym.

Przedstawione w powyższym artykule treści są istotnie godne zainteresowania, jednak kliknij też ten unikalny serwis (http://stomatologia-mulawa.pl/uslugi-cgf/) - on z pewnością również Cię zaabsorbuje.

Tworzy się wtedy, kiedy fotografujący robi następne zdjęcia z różnej perspektywy. Rozwiązaniem jest zachowanie sporej odległości osoby fotografującej w stosunku do obiektów. Niezbędny jest tu statyw z głowicą panoramiczną. Głównym kryterium jak najlepszego zdjęcia panoramicznego jest wspólne odniesienie dla wszystkich zrobionych fotografii. Wówczas nie będzie problemu z obrobieniem plików w programie dedykowanym do tego gatunku fotografii. Naturalnie pamiętać należy o oświetleniu i balansie bieli, które powinny być identyczne od rozpoczęcia sesji. Będąc przy software, trzeba napomknąć o obowiązujących aplikacjach, które użytkowane są do tworzenia fotografii panoramicznych. Rynek oferuje wiele oprogramowań, jakie są bardzo intuicyjne i nie stwarzają problemów w użytkowaniu.

A co ze zdjęciami w 3D? Może najpierw skrócona ich definicja - zdjęcia w 3D formują się, kiedy dwa oddzielne obrazy są przeznaczane dla każdego oka. Wtedy otrzymujemy efekt 3D (przejdź do strony). Taką możliwość mamy już w aparatach fotograficznych, jakie obsługują tą technikę. Nie trzeba tu jakichkolwiek pomocniczych akcesoriów. Trzeba tylko uruchomić tryb w aparacie i zrobić zdjęcia tak jak w zwykłej opcji panoramy. Efekt trójwymiaru będzie widoczny na sprzęcie, który posiada opcję wyświetlania tego rodzaju zdjęć - np. telewizor. Są to niezwykłe efekty, które sprawiają wiele radości.
2019/06/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.