Jaka jest budowa i jak działają panele LED, bardzo chętnie wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach.

Wielu ludzi udając się na dużą sportową imprezę czy duży koncert chciałoby świetnie móc wszystko zobaczyć, co dzieje się na scenie czy boisku. Do niedawna jeszcze, jeżeli miejsce było gdzieś na same górze sali, to mogły być z tym problemy, lecz dziś nowoczesna elektronika może przyjść ze wsparciem dla fanów spragnionych dobrej rozrywki.


Zaczęto bowiem szeroko wykorzystywać ekrany LED, które da się zbudować w takim rozmiarze, że bez problemów każdy zobaczy wyświetlany na nich obraz z dowolnego zakątka obiektu (kliknij). Dzięki temu powtórki, zbliżenia czy nawet kompletne emitowanie danej imprezy możliwa będzie do obejrzenia przez każdego, a równocześnie będzie się czuć atmosferę i magię miejsca, w którym się znajduje.

duży ekran LED
Wprowadził: Tom Page
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Hale oraz stadiony to tylko jedno z wielu sposobów wykorzystania takich ekranów, bardzo często widzi się je również w zupełnie innych miejscach. Ze względu na swoje funkcjonalności można je na przykład spotkać w systemach ostrzegania ruchem ulicznym, zaczął je używać również rynek reklamowy, który od razu zaczął doceniać możliwości, jakie tego rodzaju ekrany mogą dać.

Ekrany LED nie mogłyby działać bez nowoczesnej elektroniki, bo to ona właśnie będzie stać za ich parametrami. Stosuje się w nich niezwykle wydajne, dające mocne światło diody, dzięki czemu obraz jest bardzo dobrze widoczny nawet z dalszej odległości. Ogromną zaletą takich ekranów jest także całkowita niezależność od światła słonecznego. Nie ma żadnego znaczenia, czy słońce świeci, czy też jest całkowicie ciemno, ekran za każdym razem będzie odpowiednio wyraźny i dobrze widoczny, jak szczegóły na stronie.


Zaleta ta przydaje się zwłaszcza, gdy urządzenie używane jest na zewnątrz, gdzie warunki lubią się przecież zmieniać. Każdy ekran LED składa się z ogromnej ilości małych punktów nazywanych pikselami. Każdym pikselem, podobnie jak w telewizorach lub monitorach, można sterować niezależnie, przez co powstaje żywy, dynamiczny obraz. Piksele złożone są z kilku malutkich diod w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, przez odpowiednie sterowanie natężeniem ich świecenia dostaje się ostateczną barwę, którą widzi odbiorca.
2017/07/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.