Czajniki ceramiczne

Czajniki ceramiczne, jak każde małe dziecko wie, to naczynia będące w każdej kuchni pozwalające przegotowanie wody. klasyczny model czajnika składa się z garnka z przykrywką posiadającym wygiętą rurkę pozwalającą na wylewanie wody precyzyjnie do innych naczyń bez potrzeby podnoszenia górnego wieczka. W sklepach znajduje się mnóstwo takich czajników. Z pewnością każdy z nich posiada znaczący gwizdek, który informuje o ukończeniu procesu gotowania wody.


Czajnik kontra czajnik
Czajnik ceramiczny
Najbardziej popularnymi czajnikami są czajniki stalowe z oraz czajniki emaliowane. Do zagotowania wody potrzebują one jednak zewnętrznego źródła ciepła. Bez dostępu do kuchenki indukcyjnej nie ma możliwości użycia czajnika. Z tej przyczyny na rynku dostępne są również czajniki elektryczne, które w najkrótszym czasie ze wszystkich dostępnych czajników umożliwią uzyskać gorącą wodę do kawy. Pierwszy czajnik elektryczny został wyprodukowany w 1891 roku przez firmę Carpenter Electric Company. Od tego czasu w sprzedaży znalazły się czajniki elektryczne o różnym materiale i różnej pojemności. Najpopularniejszymi czajnikami na prąd są czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego, które nieraz odstraszają plastikową obudową i wielokrotnie nie pasują do naszych delikatnych kuchni. Dodatkowo tworzywo sztuczne jest jednym z najmniej zdrowych materiałów do kontaktu z żywnością, a a już na pewno nie z wrzącą wodą.

Czajniki z zastawą
Sklep z wyposażeniem kuchni proponuje najzdrowsze czajniki elektryczne wykonane z ceramiki o pojemności 1,2 litra. Wszystkie, dostępne na stronie sklepu posiadają obrotową podstawkę oraz zabudowany element grzewczy. Czajniki z zastawą, to zestawy ceramiczne – czajnik, zaparzacz i filiżanki. Charakteryzują się eleganckim wyglądem. Dla osób mających wystrój kuchni w kolorze chłodnym polecamy czajnik ceramiczny DELFT z subtelnymi niebieskimi zdobieniami. Dla fanów przyrody – czajnik ceramiczny MING z pięknym wzorkiem ćwierkających ptaków na drzewie. Osoby o artystycznej naturze na pewno ucieszy czajnik ceramiczny PASSIONATO z wizerunkiem wirującej w tańcu pary, natomiast osoby lubiące kolory urzeknie czajnik ceramiczny ART DECO. Bardzo tradycyjnym i jednocześnie pasującym do każdego wystroju kuchni jest czajnik ceramiczny VENGA z drobnymi czarno-szarymi kwiatkami (sprawdź na stronie ).

Czajniki ceramiczne
W pozycjach sklepu znajdują się czajniki ceramiczne niemieckiej firmy HAEN. Każdy z nich można kupić dodatkowo z zestawem do herbaty posiadającym te same wzorki co czajnik. Sklep z drobnym agd (więcej) sprzedaje czajniki HAEN o pojemności od 0,6 do 1,2 litra. Wszystkie posiadają oryginalny kształt i zdobienie. Czajnik ceramiczny HONG KONG ma orientalny motyw kwiatów. Z kolei czarny czajnik ceramiczny TOKYO zaskakuje pięknym motywem białych kwiatów charakterystycznym dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Czajnik ceramiczny BARCELONA swoimi zdobieniami oraz kolorami nawiązuje do lat 50. Natomiast czajnik ceramiczny AMSTERDAM zaskakuje bogatym motywem w stylu Delft.

Czajniki ceramiczne z naszego sklepu dodadzą subtelności Twojej kuchni. Każdy z nich spotka się również z dużą aprobatą jako prezent na rocznicę ślubu.
Wprowadził: A.Z.
2019/04/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.