Kawiarki

Kafetiera, lub, jak kto woli, kafetera to urządzenie działające na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest niezmiernie banalna. Należy wyłącznie do dolnego pojemnika wlać wody, tak, by woda nie przykryła zaworu, później do sitka nasypać kawę i przykręcić górny pojemnik.


Kawa użyta do kawiarki powinna być średnio zmielona, natomiast najlepszą wodą do sporządzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana bądź filtrowana.

[IMG=5326dec3e4c39___kawiarki.jpg|R|ALT=Kawiarki - sklep Kawiarka ciśnieniowa umożliwi w prędki sposób otrzymać pachnącą, pełną wyraźnego smaku kawę bez przymusu posiadania dużego i kosztownego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku do nabycia są kafetiery wykonane z różnego typu surowca. Najbardziej znana jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Standardowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy stworzony z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak twierdzą Włosi - kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i wyjątkowych walorach smakowych. Może i tak, niemniej jednak produkty stworzone z aluminium posiadają zasadniczą wadę – nie działają na kuchenkach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem firm produkujących kawiarki, jak i rosnącymi wymaganiami konsumentów na rynku pojawiły się kawiarki stalowe. Kafetiery zrobione ze stali zaczęto produkować w najlepszych włoskich firmach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Współczesna kawiarka do kawy nie wyłącznie parzy wyśmienitą kawę, ale i zdobi kuchnię satynową bądź połyskującą stalą najczęściej o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specyficzny dysk to kawiarka indukcja, a więc dopasowana do aktualnych kuchni już nie tylko wyglądem, ale też i funkcjonalnością (zobacz na W nowoczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezastąpiona do wykonania wyśmienitej kawy na popołudniową chwilę wytchnienia.

Najbardziej rozpowszechnione pośród kawiarek są bezspornie kawiarki włoskie, wyprodukowane przez włoskich dystrybutorów. Niejednokrotnie i z chęcią nabywane są kawiarki Bialetti, które charakteryzują się świetną jakością utworzenia oraz przeróżnym wyglądem. Wyjątkowo rozpowszechnione są również kawiarki mukka oraz kawiarki gat, które również tworzone są z godziwą dokładnością. W sprzedaży do kupienia są też rozmaite akcesoria do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Typowa włoska kawiarka jest doskonałym podarunkiem dla każdego konesera kawy na dowolną okazję.
Treści źródłowe: Garneczki
Wprowadził: A.Z.
2018/07/11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.