Który telefon komórkowy kupić dla dziadka?

Nabywanie telefonu idealnego dla starszej osoby może być prawdziwym wyzwaniem.


Smartfon to cudowny wynalazek - nadaje się znakomicie do odtwarzania plików multimedialnych, pozwala na robienie fantastycznych zdjęć, natomiast dzięki aplikacjom możemy bez ustanku rozszerzać jego ergonomiczność.


O ile jednak dla młodzi smartfon jest najlepszym kompanem, o tyle osobom starszym sprawiać może dużo kłopotów. Bezustannie zmieniający się interfejs, dotykowa obsługa, setki funkcji czy też modyfikujące się oprogramowanie sprawiają, iż w obsłudze takiego mobilnego komputera można się faktycznie nieźle pogubić. telefony stacjonarne odeszły już do lamusa. Jaką zatem komórkę kupić dla babci i dziadka?


Wzmocniona obudowa WD Nomad
Wprowadził: Tabasco PR
Treści źródłowe: Tabasco PR


Inne artykuły

Bezustanny rozwój gadżetów technologicznych umożliwiający podwyższenie komfortu życia

Lenovo IdeaCentre A320
Wprowadził: 4Press.pl
Treści źródłowe: 4Press.pl
Postępujący progres przedmiotów najnowszej technologii umożliwiający podwyższenie komfortu życia to bez wątpienia jeden z elementów dzisiejszego egzystowania wskazujący bezpośrednio, iż ludzie naprawdę cenią sobie aktualnie to, żeby otoczyć się wszystkim tym, co kojarzy się z nowoczesnością.


Gros telefonów ma raczej niewielkie przyciski. W końcu wytwórcy dążą do tego, by narzędzie było stosunkowo niedużych rozmiarów, lecz miało przy tym miało spory wyświetlacz.

Hej, sprawdź to (https://guitarproject.pl/c/129/narzedzia-lutnictwo.html), jeśli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

W rezultacie literki są naprawdę malutkie. Niekiedy możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. A co kiedy taki telefon trafi w ręce starszej osoby, której wzrok nie jest najlepszy i jaka nie umie na pamięć układu klawiatury? Telefon dla seniora powinien zatem mieć czytelne oraz duże przyciski, do tego dobrze i jasno podświetlone. Samo wykonanie przycisków także nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno się korzystać wygodnie i pewnie.


Wyświetlacz powinien być przede wszystkim wyrazisty, a wszelkie wyświetlane na nim znaki powinny być doskonale widzialne. Rozmiar nie ma dużego znaczenia. Istotne, ażeby litery oraz cyfry nie były zbyt małe. Z tym współcześnie nie mają kłopotów fabrykanci komórek dla nestorów.
2020/06/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.