Czy drukarki wielowymiarowe odmienią sferę nauki, techniki, a może nawet inne obszary działalności ludzkiej?

W ostatnich dniach w internecie wyjątkowo głośno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na praktycznie każdej platformie i na każdym portalu informacyjnym z łatwością doszukamy się nowe, niebywałe zapisy wideo, na których takie urządzenia tworzą przestrzenne obiekty, zaczynając od tych codziennego użytku, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak przykładowo w pełni działająca proteza ręki.

drukowanie 3d
Na wstępie, spróbujmy dowiedzieć się jak to jest możliwe, jednak nie jest to takie łatwe, ponieważ drukarka drukarce nie równa więc rodzajów drukarek 3D jest wiele. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Średnio klarowna nazwa, czyż nie? Oznacza to jednak „drukowanie” substancji ogrzanej do temperatury jej topnienia i przepychanie jej przez dyszę. Jednakże najlepszym na tę chwilę sprzętem tworzącym w trójwymiarze niewątpliwie została drukarka 3D SLS.

Masz chęć poznać inne tak samo pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj nagrania video z drona wrocław, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

() Wyjaśniając skrót uzyskujemy technikę selektywnego spiekania laserowego,charakteryzującą się spalaniem przez laser kolejnych bardzo cienkich warstw materiału, w wyniku czego utwardza on wybrane punkty.Później nieutwardzony proszek trzeba usunąć i tak otrzymywany jest gotowy obiekt. Dlaczego, że ten rodzaj drukarek deklasuje inne? Przede wszystkim jest on znacznie dokładniejszy, a także dający większą swobodę jego używania. Niestety technika ta jest nieosiągalna dla użytkowników domowych, a jedynie dla profesjonalnych laboratoriów technicznych.


Inne artykuły

Gdzie znaleźć najlepsze oferty cenowe dobrych i niedrogich pralek?

Pralka Samsung WF0804Y8E
Wprowadził: Samsung
Treści źródłowe: Samsung
Od dawna na rynku sprzętu AGD toczą się swoiste zawody. Oczywiście stawką będzie największa popularność danego producenta i powiązana z tym dynamika sprzedaży. Kłopot jest w tym, że przeciętny Kowalski nie ma pojęcia, które wśród stosowanych technologii mają rzeczywiście jakiś wpływ na jakość prania, które na koniec wyjmuje ze swojej pralki.

wydruk 3d
Sprzęty te, a w szczególności drukarka 3D SLS, znajdują zastosowanie w prawie każdej dziedzinie działalności ludzkiej- przeczytaj więcej: Bibus Menos. Zaczynając od różnych przedmiotów zrobionych z tworzywa sztucznego,takich jak modeli, prototypów, części innych urządzeń, a kończąc na wytworach z czekolady i setek innych artykułów spożywczych. To jednak nie, bo wszystko wskazuje na to, iż drukarka 3D SLS stanie się przełomowa, również dla medycyny. Dzięki technologii trójwymiarowej, tworzone są dziś protezy kończyn, a również różnego rodzaju tkanki, całkowicie zdatne do przeszczepów.

Jak widać drukarki 3D rewolucjonizują znany nam świat, wpływając na wszystkie dziedziny naszego życia.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej szczegółów na opisywany tu temat, to użyj informacji (https://sklep.doko.pl/pl/p/Kabel-energetyczny-miedziany-YKY-4X16-RE-0%2C61kV-NKT/21787) opublikowanych w tym wpisie.

Jednakże część ludzi zauważa, że mogą zostać one wykorzystane do celów przestępczych, przykładowo do produkcji broni przez organizacje terrorystyczne. Być może, z tego powodu nie są one ogólnodostępne dla każdego, kto posiada pieniądze i chciałby posiadać drukarkę 3D.
2021/04/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.