Jak działają współczesne zasilacze impulsowe jak również jak obecnie przystapić do ich nabywania

Zasilacze impulsowe są w większości wypadków utworzony w oparciu o fachowe przetwornicę napięcia. Pierwsza sekcja tych urządzeń jest spotykana wyłącznie w wielorakich zasilaczach sieciowych. Jest ona stosowana do przetworzenia napięcia przemiennego. Najczęściej składa się z prostownika jak również różnych kondensatorów. Napięcie dociera do tak zwanej sekcji kluczującej, w której nieraz wykorzystuje się tranzystory.

elektryka
Pomiędzy nimi zmienia się stany nasycenia jak również zatkania. Mogą mieć one rozmaite modulowane długości w zależności od tego, jaki zasilacz impulsowy się wybierze. Częstotliwość impulsów bywa przy tym wyższa od częstotliwości sieci energetycznej. Napięcie z tego typu zasilacza jest przesyłane do odpowiednich diod. Jeśli przy konstruowaniu transformatora użyje się paru uzwojeń wtórnych, ten będzie mógł dostarczyć kilka różnych napięć wyjściowych.

Zwykle można wyróżnić parę typów zasilaczy impulsowych. Jednym z nich jest dla przykładu zasilacz impulsowy flypack. W jego wypadku klucz tranzystorowy jest zwarty i poprzez uzwojenie pierwotne może on skupiać energię magnetyczną. Tego typu rdzeń może oddawać energię dzięki indukcji. () Częstotliwość ładowania okazuje się w tym przypadku stała. Takie układy da się w większości wypadków wykorzystywać w zasilaczach o niedużej mocy, chociażby w komórkach. Pewną wadą takiego typu rozwiązania jest niezbyt wysoka sprawność energetyczna. Następnym gatunkiem zasilaczy jest Half-bridge jak również full-bridge. Układy te są dość podobne do transformatora sieciowego.

Gdy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu wpis jest wartościowy, kliknij ten link, a zobaczysz więcej niewidzialne ogrodzenie dla psa podobnych materiałów!

Napięcie przebiega tutaj nie sinusoidalnie, lecz prostokątnie. Za regulowanie parametrów takiego rodzaju systemu odpowiadają układy scalone. Funkcjonują one w celu zachowania należytego napięcia. Do przełączania poziomów napięć można użyć mostku Graetza jak również dostać układ normalny dla zasilaczy symetrycznych ( oferta na szczegółów na gigaom.pl). Układy pół-mostkowe da się dziś spotkać w rozmaitych zasilaczach komputerowych. Cechuje je moc dochodząca do blisko kilkuset watów. Z kolei układy pełnego mostka pozwalają na korzystanie mocy powyżej 1 kW.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Więc świetnie trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to lapp olflex classic 110 i przejdź do nowej strony.

Nieraz w wypadku zasilaczy mających więcej niż 75 W.


Zasilacze impulsowe są dziś dostępne w bardzo rozmaitych cenach i typach, z tej przyczyny każdy odszuka na pewno typ odpowiedni do jego zapotrzebowania. Warto przy tym ufać radom wyspecjalizowanych znawców tematu. Niewątpliwie będą oni mogli doradzać należyte zakupy zasilaczy, jak również pomagać zyskać o nich bliższe informacje. Bywa to niesamowity sposób, aby łatwo zorientować się w asortymencie takiego typu. W poszukiwaniu konkretnych danych na temat stosowanych w nich technologii warto jest odwiedzać różne witryny internetowe oraz poczytać trochę artykułów na tenże temat. Wiedza dotycząca czegoś tego typu jak chociażby zasilacz impulsowy może przydać się wszystkim osobom, jakie pasjonują się elektroniką i jej zastosowaniami.
2020/05/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.