Fotografia obrotowa luksusowy oraz zadowalający produkt.

Innowacyjny rodzaj wizualizacji pozwalający w bardzo detaliczny sposób przeanalizować nam wyrób w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy tworzeniu tej wizualizacji potrzeba wykonać parę koniecznych etapów. Jednym z kroków jest przygotowanie właściwego miejsca.
Powinno być to miejsce, w którym fotograf swobodnie będzie mógł z każdej strony sfotografować dany artykuł. Również bardzo ważne tutaj jest dobranie tła. Najlepsze jest jasne tło, ponieważ w późniejszej obróbce łatwo takowe tło jest zastąpić.

3d
Wprowadził: Philippe Put
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Po przygotowaniu miejsca należy odpowiednio sposób przyrządzić artykuł. Należy pamiętać, żeby żaden z części fotografowanego produktu nie był odblaskowy- metaliczny. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa albo w przypadku zastosowania lampy błyskowej efekt biernego oświetlenia. Jak widzimy to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, gdyż wymaga to wielu serii fotografii. Każde z zrealizowanych ujęć musi być właściwe, precyzyjnea także szczegółowe. Wszystkie fotografie powinny być zrobione w tej samej trwałości. Bardzo często zdarza się, że ok 60-70 procent fotografii robionychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Częstym argumentem, dlaczego takie zdjęcia są odrzucane jest zbyt mała wyrazistość.

Zdarza się, że sesja produktowa inaczej fotografia obrotowa (http://www.otofoto360.pl/), z której później zostanie zrobiona wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo męczące jednakże daje wiele radości po jej zakończeniu. Po zakończeniu sesji oraz wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do sukcesu. Teraz zabieramy się za finalne wykonanie wizualizacji. I w tym miejscu w zależności z jaką częstotliwością ma być wykonana wizualizacja musimy dobrać właściwą ilość ujęć. Zazwyczaj ilość ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja wyrabiana jest przez właściwe, specjalistyczne programy komputerowe.


Inne artykuły

Wypożyczalnia obiektywów – idealne miejsce dla każdego miłośnika fotografii, który ma zamiar nadać swoim zdjęciom świetnego szlifu

fotograf
Praca fotografa sporej części osobom, które nie miały z tym na poważnie do czynienia, wydaje się być czymś dość łatwym i automatycznym. Z drugiej strony w praktyce osiągnięcie stosunkowo profesjonalnego poziomu rozwoju jest okupione długimi okresami nauki, wykonaniem tysięcy zdjęć i nakładami w sprzęt, na który nierzadko samemu trzeba sobie zarobić. Koszta niektórych części nierzadko przekraczają nasze budżety, dlatego należy wiedzieć o tym, że istnieją rozmaite inne rozwiązania takie jak na przykład wypożyczalnia obiektywów, które dają szansę osobom o zmniejszonych możliwościach budżetowych na korzystanie z wysokiej klasy sprzętu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.