Który telefon komórkowy kupić dla nestora?

Nasi rodzice a także dziadkowie są przyzwyczajeni do tego, iż aparat telefoniczny służy do rozmów na odległość. Na ogół w domu był jeden telefon – stojący lub wiszący, w pełni analogowy bądź z miniaturowym wyświetlaczem oraz ruchomą słuchawką.


Drink Mint Julep
Wprowadził: FuturePR
Treści źródłowe: FuturePR


Inne artykuły

Niezapomniana fotografia ślubna w metropolii – czyli estetyka na tle nowoczesności

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Wprowadził: Knauf Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Knauf Sp. z o.o.
Małżeństwo to jeden z najistotniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Jednak zanim powie się sakRAMentalne „tak” trzeba wrzucić się w wir wielu pobocznych działań, których zadaniem jest zagwarantowanie nieprzemijających pozytywnych wspomnień.


Świat się jednakże zmienił. Obecnie telefony to z reguły w pełni oddzielne, wydajne, kieszonkowe komputery, które oferują setki ponadplanowych funkcji i zastosowań. Wzrost potencjału łączy się jednakże z poziomem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu powinniśmy się nauczyć, zaś nauka owa może być czasami nadzwyczaj pracochłonna.


Czym musi się cechować dzisiejsza komórka dla seniora? Możemy przyjąć, że najważniejszymi cechami jest prostota obsługi, a zatem duże przyciski, czytelny wyświetlacz jak też banalny interfejs. Ponadto istotne mogą się okazać dodatkowe funkcje, tj.: latarka, klawisz SOS, żywotność akumulatorka i wytrzymałość całej konstrukcji. Możliwość sprawnego wybrania numeru, w razie gdy opcja wyboru z numerów zarejestrowanych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada przesłanie priorytetowe. Ogromne przyciski pozwalają na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyfr. Warto rozważyć nabycie telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski.


Komórka dla seniora, taka je te na stronie , nie jest gadżetem i właściwie nie będzie służyć do oglądania filmów i zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tu istoty.


Istotniejszy jest jego kontrast a także odpowiednia kolorystyka (zalecane odcienie to pomarańcz i żółć), dzięki której wyświetlane informacje będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz winien gwarantować (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego lub dzwoniącego numeru. Może to być przykładowo telefon klapka.
2019/11/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.