Współczesne inteligentne komórki nowej generacji

Rozwój w kwestii telefonów komórkowych jest zadziwiający. Jeszcze dziesięć lat temu w powszechnym użyciu były telefony z czarno-białym monitorem, ważne dodatki w stylu odtwarzacza MP3 były istnym luksusem. Podczas ostatnich lat pojawily się i zdobyły znaczną popularność smartfony. Aktualne modele to praktycznie małe komputery. Zdumiewający jest fakt, że jakikolwiek telefon z 2013 roku ma dużo większą sprawność od szybkiego PC sprzed 10 lat!
Teraz na rynku mądrych telefonów rządzą modele z OS Android. Nie ma się co dziwić – ten oparty na Linuksie system jest rozpowszechniany na zasadach otwartego kody. To sprawia, że każdy może go zmienić i umieścić na wytwarzanym przez siebie telefonie. Kolejne miejsce w wyścigu to iOS, który jest obecny tylko na aparatach firmy Apple. Aparaty słynnego koncernu są kosztowne – zerkając na powszechne zarobki w Polska można dojść do wniosku, że są to komórki dla osób zamożnych. Akcesoria do iPhone (np. mobilnakraina.pl) też są dosyć kosztowne, można je nabyć wyłącznie w markowych salonach.

Inne artykuły

Więcej niż telefon

Wprowadził: Altec Lansing
Rynek Iphonów nieustannie rozwija się ogromnie prężnie. Sława nowych modelów phonów lub ciągle rośnie zarazem w Europie, jak i na świecie. Wszystko to za sprawą prostej obsługi tego rodzaju urządzeń, ich niezwykłego designu. Wartym uwagi modelem może być w większości wypadków przykładowo Iphone Apple. Jak jednak sprawnie dokonać wyboru z ogromnej puli tego typu telefonów.


Jeszcze parę lat temu znakomicie sprzedawały się smartfony Blackberry z firmowym systemem operacyjnym – zachęciły one konsumentów komfortową klawiaturą oraz możliwością wysyłania i odbierania poczty internetowej. Aparat tej pochodzącej z kanady marki posiadał nawet sam Barack Obama. Aktualnie Blackberry nie cieszą się taką sprzedawalnością jak wcześniej, ale cały czas znajdują chętnych – przeważnie wśród wyżej sytuowanych ludzi, którzy cenią bezpieczeństwo ich korespondencji. Wyroby Blackberry bowiem są niełatwe do włamania przez profesjonalnych telefonicznych bandytów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.