Sprawdzone metody na suche powierzchnie.

Wahania stopni za oknem wymagają od nas dodatkowej dbałości nad naszym zdrowiem. W takich warunkach o katarek nie trudno. Wymęczony organizm, ustawicznie wystawiany na próby, zaczyna minimalnie szaleć. Kiedy mróz za oknem nasze mieszkania muszą być docieplane. I nie ważny sposób ciepła, bo każdorazowo skutki dogrzewania są podobnie niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Trzeba tylko obejrzeć swoją skórę. Jeśli zauważymy objawy przesuszenia możemy mieć pewność, że w naszym mieszkaniu mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi efektami przesuszonego powietrza będą także problemy z oddychaniem.

rura
Wprowadził: Armacell
Treści źródłowe: Armacell
Aby się tak nie męczyć, można zastosować przystępną metodę. Istnieją nawilżacze powietrza, które umieją zmniejszyć następstwo zbyt suchego powietrza. Nawilżacze powietrza to gadżet, który powinno się posiadać w każdym mieszkaniu.

Podobnym, bo równie nieznośnym problemem, z którym możemy się borykać tam gdzie żyjemy jest ogromna wilgotność powietrza. Niestety, ale wilgotne powietrze także nie wpływa korzystnie na nas. Stąd osuszacze powietrza (http://www.uni-lux.eu/osuszacze.html) to inny, ale pożyteczny przyrząd. Osuszacze pomagają zapobiegać wilgoci, a także przeciwdziałają nieprzyjemnemu zapachowi. Oczywiście w takich przypadkach idealnie byłoby suszyć dzięki naturalnym sposobom. Ale nie zawsze to się sprawdza. I tu z pomocą przychodzą urządzenia, które przyspieszają osuszanie. Osuszacze elektryczne są tanie. Ich funkcjonowanie polega na zamianie wilgoci w wodę i dzięki temu przyśpieszenie osuszania powierzchni. Aby ich działanie było wydajne, powinny chodzić w przeciętnej temperaturze. A im jest cieplej w pomieszczeniu tym usuwają więcej wody. Urządzenia te są szalenie, ponieważ potrafią samoczynnie się wyłączyć osiągnięciu wskazanego poziomu wilgotności. Takie osuszacze domowe można wyszukać w każdym sklepie.


Inne artykuły

Złe skutki wilgoci w pokoju

logo klimatyzacja
Wprowadził: vetaturfumare
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych źle działa na człowieka, zwierzęta domowe oraz rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może wyrządzić ogromne straty, których usuwanie nie należy do najbanalniejszych i jest dość drogie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.