Sprawdzone metody na suche powierzchnie.

Wahania stopni za oknem wymagają od nas dodatkowej dbałości nad naszym zdrowiem. W takich warunkach o katarek nie trudno. Wymęczony organizm, ustawicznie wystawiany na próby, zaczyna minimalnie szaleć. Kiedy mróz za oknem nasze mieszkania muszą być docieplane. I nie ważny sposób ciepła, bo każdorazowo skutki dogrzewania są podobnie niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Trzeba tylko obejrzeć swoją skórę. Jeśli zauważymy objawy przesuszenia możemy mieć pewność, że w naszym mieszkaniu mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi efektami przesuszonego powietrza będą także problemy z oddychaniem.

rura
Wprowadził: Armacell
Treści źródłowe: Armacell
Aby się tak nie męczyć, można zastosować przystępną metodę. Istnieją nawilżacze powietrza, które umieją zmniejszyć następstwo zbyt suchego powietrza. Nawilżacze powietrza to gadżet, który powinno się posiadać w każdym mieszkaniu.

Podobnym, bo równie nieznośnym problemem, z którym możemy się borykać tam gdzie żyjemy jest ogromna wilgotność powietrza. Niestety, ale wilgotne powietrze także nie wpływa korzystnie na nas. Stąd osuszacze powietrza to inny, ale pożyteczny przyrząd. Osuszacze pomagają zapobiegać wilgoci, a także przeciwdziałają nieprzyjemnemu zapachowi. Oczywiście w takich przypadkach idealnie byłoby suszyć dzięki naturalnym sposobom. Ale nie zawsze to się sprawdza. I tu z pomocą przychodzą urządzenia, które przyspieszają osuszanie. Osuszacze elektryczne są tanie. Ich funkcjonowanie polega na zamianie wilgoci w wodę i dzięki temu przyśpieszenie osuszania powierzchni. Aby ich działanie było wydajne, powinny chodzić w przeciętnej temperaturze. A im jest cieplej w pomieszczeniu tym usuwają więcej wody. Urządzenia te są szalenie, ponieważ potrafią samoczynnie się wyłączyć osiągnięciu wskazanego poziomu wilgotności. Takie osuszacze domowe można wyszukać w każdym sklepie.


Inne artykuły

Złe skutki wilgoci w pokoju

logo klimatyzacja
Wprowadził: vetaturfumare
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych źle działa na człowieka, zwierzęta domowe oraz rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może wyrządzić ogromne straty, których usuwanie nie należy do najbanalniejszych i jest dość drogie.

klimatyzator
Wprowadził: FUJIAIRE
Treści źródłowe: FUJIAIRE
Interesującym rodzajem osuszaczy są osuszacze basenowe , które spotkać można np. w piwnicach no i oczywiście na basenach. Ich walorem jest ciągłe odprowadzanie wody oraz dopuszczalność podłączenia do przewodów wentylacyjnych.
Bardzo łatwo dowiedzieć się czy nasza maszyna zdaje egzamin. Wystarczy przykleić folię spożywczą. Tam gdzie jest wilgotno, będziemy mieli ciemniejszą barwę.
Treści źródłowe:
Wprowadził: Arek
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.