Czas tak biegnie szaleńczo. To, co jeszcze wczoraj było nowatorskie, aktualnie już można zaliczyć do czasu przeszłego

Niewielu dzisiejszych internetowych znawców pamięta coś takiego jak sprzęt analogowy. Nie poznali czegoś takiego jak taśmy, kasety video czy kasety magnetofonowe. Ten czas to dla nich bardzo odległa dzieje, zresztą ciężko się nad tym rozwodzić, ponieważ na naszych oczach wszystko niezwykle błyskawicznie ulega zmianie. Ciężko więc nadążyć za tym, co może i normalne, gdyż logicznie następujące po sobie, lecz jednakże zastanawiające – jak to się stało, iż tak wszystko szybko się dzieje? Niektórzy nie czują się zbyt dobrze w takiej sytuacji, inni wręcz przeciwnie, chłoną wszystko, co zupełnie nowatorskie i jeszcze bardziej rewolucyjne.

kasety VHS
Wprowadził: Selena N. B. H.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nikogo już na przykład nie dziwi telewizja cyfrowa (przykładowo telewizja cyfrowa - Wrocław), ponieważ w każdym dużym mieście wiele jest ofert takiej usługi. Nawet nie jedynie w wielkich ośrodkach miejskich, ale i w mniejszych ośrodkach miejskich. To po prostu trend, który już istnieje i jest coraz bardziej rozwinięty. Skończył się czas sprzętów analogicznych, nastał czas cyfrowej rewolucji. Chociaż należy przyznać, iż czasem jak tak istotnie jest, że pojawia się coś nowatorskiego, to ludzie po pewnym czasie zaczynają tęsknic do wiekowych, właściwie znanych przedmiotów.
Gramofon
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
I tak dosyć dużo osób powraca do gramofonów, do zbierania winyli. Niektórzy, co posiadają znaczne zbiory mogą być szczęśliwi, ponieważ aktualnie dość mocno sprzedają się winyle, ale te lepsze egzemplarze, na legendarnych tłoczeniach. Winyle te są dosyć drogie, lecz to normalne, jak chce się nabyć oryginalny i nieprodukowany już rarytas. Zresztą, jest tak i z pozostałymi rzeczami, które swój czas już miały, lecz teraz wracają i stają się w pewien sposób modne i pożądane. Jesteśmy w stanie tak powiedzieć o starych meblach, szczególnie art deco jest bardzo popularny, ale nie tylko.


Inne artykuły

Współczesne inteligentne komórki nowej generacji

Rozwój w kwestii telefonów mobilnych jest szokujący. Jeszcze dziesięciolecie temu w szerokim użyciu były aparaty z czarno-białym monitorem, przydatne akcesoria w stylu odtwarzania muzyki były istnym luksusem. W czasie minionej dekady pojawily się iuzyskały gigantyczną popularność tak zwane „sprytne telefony”. Dzisiejsze telefony to w zasadzie małe komputerki. Ciekawostka jest fakt, że przeciętny aparat z 2013 roku ma dużo większą moc obliczeniową od szybkiego peceta sprzed dziesięciu lat!

Tak jak w sytuacji płyt winylowych te przedmioty są bardzo kosztowne, ponieważ już niespotykane obecnie, dodatkowo, są one bardzo stare, z dawnych czasów, więc to także powiększa ich znaczenie. Być może w przyszłości to przedmioty cyfrowe, z którymi dzisiaj mamy do czynienia i jakie są całkowicie dla nas normalne, będą kiedyś trudno dostępne i bardzo wartościowe.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.