Nowoczesne gadżety

Do uwieczniania sportowych wyczynów na deskorolce bądź bicyklu, nie starczy zwyczajna cyfrowa kamera, która po intensywnym użytkowaniu może dosyć szybko odmówić posłuszeństwa.


W szczególności, kiedy kamerowanie pozostaje w dłoniach osoby praktykującej sporty ekstremalne a nie postronnej. Stąd też dobór kamery nie może być losowy. Wskazane jest zastanowić się nie tylko jak wytrzymałe musi być urządzenie, ale też w jakich warunkach będzie użytkowane.


producent
Written by: yb putro
Oryginal: http://www.flickr.com


Na co kierować uwagę przy zakupie? Najistotniejszą kwestią jeżeli chodzi o kamery sportowe będzie obudowa. Musi być ona mocna oraz odporna na wstrząsy. Zobacz na przykład: http://www.gohero.pl/. Osoby, które do tego surfują (zatem mają kontakt z wodą, muszą dowiedzieć się czy kamera jest wodoszczelna bądź ma w zestawie odpowiednią obudowę. Niektóre z nich gwarantują zanurzenie z kamerą nawet na głębokość do 100 metrów! Niektórzy fabrykanci dostarczają w komplecie ponadplanowe obudowy, które sprawdzą się w różnych skrajnych okolicznościach.


Następnym ważnym atrybutem każdej przyzwoicie zaprojektowanej i przemyślanej obudowy, będzie wygoda obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy bez. W jakiejkolwiek sytuacji kamera powinna umożliwiać łatwy dostęp do najważniejszych opcji, nawet jeżeli narciarz posiada grube rękawice. Na dobór kamery ma duży wpływ uprawiana dyscyplina. W ofercie fabrykantów można spotkać drony DJI Phantom 3, jakie sprawdzą się w trakcie jazdy na rowerze albo kamery na narty, jakie przypina się do gogli. To, który sport będzie preferowany, determinuje wybór uchwytu, a tym samym rodzaju kamery.


Inne artykuły

Jak uwiecznić najważniejsze chwile?

kamera
Wprowadził: Vernon Chan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każda osoba chce zapamiętać najistotniejsze dla siebie chwile, aby umieć później je przywoływać, w szczególności kiedy są one naprawdę warte zapamiętania. Do takich momentów należą między innymi egzotyczne wakacje, chrzciny lub pierwsze kroki dziecka. Warto w związku z tym zaopatrzyć się w przydatny sprzęt. Dziś nie powinno to nastręczać jakichkolwiek problemów, jako że na rynku oferowany jest bogaty wybór kamer oraz aparatów. Jeszcze do niedawna trzeba było zadowalać się aparatami na kliszę oraz fotografiami wywoływanymi u fotografa. Na szczęście, te czasy dawno minęły i ulubione zdjęcia można wygodnie przechowywać na komputerze. Jaki sprzęt w takim razie wybrać? W jaki sposób zatrzymać najważniejsze momenty życia?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.