Nowoczesne gadżety

Do uwieczniania sportowych wyczynów na deskorolce bądź bicyklu, nie starczy zwyczajna cyfrowa kamera, która po intensywnym użytkowaniu może dosyć szybko odmówić posłuszeństwa.
W szczególności, kiedy kamerowanie pozostaje w dłoniach osoby praktykującej sporty ekstremalne a nie postronnej. Stąd też dobór kamery nie może być losowy. Wskazane jest zastanowić się nie tylko jak wytrzymałe musi być urządzenie, ale też w jakich warunkach będzie użytkowane.


producent
Wprowadził: yb putro
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Na co kierować uwagę przy zakupie? Najistotniejszą kwestią jeżeli chodzi o kamery sportowe będzie obudowa. Musi być ona mocna oraz odporna na wstrząsy. Zobacz na przykład: http://www.gohero.pl/. Osoby, które do tego surfują (zatem mają kontakt z wodą, muszą dowiedzieć się czy kamera jest wodoszczelna bądź ma w zestawie odpowiednią obudowę. Niektóre z nich gwarantują zanurzenie z kamerą nawet na głębokość do 100 metrów! Niektórzy fabrykanci dostarczają w komplecie ponadplanowe obudowy, które sprawdzą się w różnych skrajnych okolicznościach.


Następnym ważnym atrybutem każdej przyzwoicie zaprojektowanej i przemyślanej obudowy, będzie wygoda obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy bez. W jakiejkolwiek sytuacji kamera powinna umożliwiać łatwy dostęp do najważniejszych opcji, nawet jeżeli narciarz posiada grube rękawice. Na dobór kamery ma duży wpływ uprawiana dyscyplina. W ofercie fabrykantów można spotkać drony DJI Phantom 3, jakie sprawdzą się w trakcie jazdy na rowerze albo kamery na narty, jakie przypina się do gogli. To, który sport będzie preferowany, determinuje wybór uchwytu, a tym samym rodzaju kamery.


Jednakowo jak w przypadku obudowy, pewne kamery obejmują w komplecie ponadprogramowe zaczepy, dzięki którym możesz przyczepić sprzęt do wielu punktów np. konstrukcji roweru, kasku albo karoserii samochodu.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.