W jakim kierunku rozwija się rynek smartfonów, z jakiego powodu te urządzenia stały się tak popularne.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przypuszczał, w jakim kierunku będzie się rozwijał rynek telefoniczny. Królowały wówczas wielkie, mało poręczne aparaty, jakie nie dość że były bardzo drogie, to poza dzwonieniem niedużo więcej mogły zaproponować. Technologiczny rozwój przyczyniał się do zmniejszenia rozmiarów sprzętu, lecz dopiero patent firmy Apple spowodował, że rynek telefonów komórkowych wygląda obecnie tak jak wygląda. Jedną rzecz trzeba zauważyć, szef tej firmy był wizjonerem, i umiał te wizje wprowadzić w życie.
application
Wprowadził: ITU Pictures
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeden ze swoich pomysłów wykorzystał w całkowicie nowym urządzeniu, jakie w miejsce klawiszy miał całkowicie odmienne rozwiązanie, czyli dotykowy ekran. Sprzęt taki złożony był właśnie z tego ekranu, obudowy i układów elektronicznych wewnątrz. Świat początkowo sceptycznie podszedł do tej nowinki, ale tak naprawdę wszystko ocenili konsumenci. Urządzenia z ekranem dotykowym zaczęły być symbolem prestiżu, więc ich sprzedaż zaczęła bardzo dynamicznie rosnąć.

Inne artykuły

Wpływ postępu technologii na rozwój klawiatur

Klawiatura
Wprowadził: montillon.a
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Postęp technologii obecnych lat oddziałuje też na postęp klawiatur, które są nieodstępnym elementem wielu akcesoriów technologicznego. Rodzajów jest wiele, od membranowych –w przestępnych cenach, wytrzymałych, mających wiele funkcjonalnych, po dotykowe – mniej wytrzymałe, ale za to nowatorskie i estetyczne.


Bardzo szybko pozostałe firmy dostrzegły potencjał, jaki niosły za sobą smartfony, bo właśnie w taki sposób zostały nazwane te urządzenia, i świat zaczął być zalewany takim sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów bardzo dynamicznie się rozwija, w zasadzie telefony klawiszowe już dawno utraciły swoją pozycję. A same smartfony są obecnie mocnymi komputerami, o parametrach i możliwościach sporo przewyższających komputery sprzed kilku lat. Obecnie na rynku funkcjonują dwie rodziny smartfonów, to znaczy sprzęt opierający się na systemie operacyjnym Apple i Android.


Smartphone
Wprowadził: Vernon Chan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Próbuje je gonić Windows ze swoim systemem okienek, lecz na razie znacznie pozostaje w tyle. Popularność smartfonów bierze się także z tego, że dają one ogromne możliwości rozrywki a także w wielu przypadkach i pracy.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne pokrewne posty, jednak nie wiesz, gdzie ich szukać? Bez obawy - sprawdź więcej w serwisie (https://www.autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci).

Powstające współcześnie aplikacje na smartfony to bardzo rozbudowane programy, dzięki czemu mogą cieszyć i graczy i osoby chcące pracować na tych urządzeniach. Patrząc na dynamikę rozwoju rynku smartfonów spodziewać się można, że za kilka lat telefony klawiszowe to będzie zabytek.
2021/10/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.