Świat aplikacji mobilnych

Oprogramowanie do popularnych komórek znajdujące się na licencji open source diametralnie zmieniło osiągnięcia urządzeń mobilnych. Aktualnie projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo łatwe i wymaga tylko podstawowych informacji o programowaniu. Przez to na stronach internetowych można znaleźć ogromne ilości pisanych przez amatorów programów stworzonych na komórki, które wykorzystują urządzenia w które wyposażony jest najczęściej smartphone: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Dużo z tych programów służy jedynie rozrywce, istnieją jednak takie, które mogą pomóc ocalić ludzkie życie. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc jedynie przez zamysł osoby tworzącej program.
telefon w dłoni
Wprowadził: Rob Lawton
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla młodych programistów Tworzenie aplikacji na androida jest świetnym przygotowaniem do profesjonalnego programowania. Dlatego też firmy pracujące nad aplikacjami mobilnymi nierzadko zatrudniają studentów kierunków związanych z informatyką z pobliskich uczelni. Dla studenta taka pozycja w CV jest sporym atutem przy późniejszym poszukiwaniu zatrudnienia. Pracodawcy natomiast nie muszą płacić profesjonalnym programistom za projektowanie prostych aplikacji mobilnych (odkryj więcej). Jest to więc sytuacja, w której obie strony czerpią tyle samo korzyści. Komercyjne aplikacje tworzone przez studentów to najczęściej nieskomplikowane programy do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne programy.


Inne artykuły

Od niedawna niezwykle modne okazało się nagrywanie praktycznie wszystkiego co nas otacza.

kamera
Wprowadził: Joe Kunzler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednak nie są to jednak takie powszechne nagrania, takie jakie moglibyśmy spokojnie wykonać z naszego tabletu. Najlepiej trzeba tu jeszcze uwzględnić to, iż zazwyczaj nagrania dotyczą środowiska w momencie robienia rozmaitych ekstremalnych sportów. Tak więc mamy okazję by mówić o tradycyjnie nazywanych kamerkach dla aktywnych, które różnym osobom ceniącym sobie czynny tryb funkcjonowania, towarzyszą dosłownie w każdej ekstremalnej okoliczności.

Programy w służbie zdrowiu
Jak się okazuje, z użyciem telefonu można wykonać najprostsze wyniki badań, między innymi dokonać pomiaru ciśnienia. Tego rodzaju program wykorzystuje lampę błyskową w telefonie, oraz wbudowaną kamerę. Po uruchomieniu programu, przykłada się palec do obiektywu i oczekuje na podanie wartości.

Jeżeli chcesz zdobyć nie mniej ciekawe informacje na omawiany wątek, to przenieś się do tekstu, który skupia wartościowe wiadomości odnoszące się do prezentowanego zagadnienia.

Ostatnio stworzono również aplikację służącą podstawowemu badaniu oczu. Zasada działania jest zbliżona, z tym że w tej sytuacji kamera wykonuje fotografię dna oka. Jest to najtańszy dostępny sposób uzyskiwania podstawowego badania wzroku, który jest często wykorzystywany przez uczestników misji humanitarnych w krajach afrykańskich. Program nie oferuje automatycznej diagnozy rezultatów badania, zmniejsza tylko koszty wiążące się z transportem ludzi do placówek z odpowiednim sprzętem.
2019/05/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.