drukuj za bezcen

Pytaniem, na które powinniśmy sobie początkowo odpowiedzieć, jest pytanie: Czym właściwie jest „dobra drukarka”??? Czym musi się ona charakteryzować, aby zasłużyć na to miano??? Otóż dobra drukarka, to taka, która przy minimalnych kosztach zakupu i użytkowania, daje nam maksymalną jakość druku.


Epson Stylus SX130
Wprowadził: Epson
Treści źródłowe: Epson
Obecnie na rynku powszechnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania wykorzystuje tusz barwnikowy lub pigmentowy, poprzez wystrzeliwanie malutkich kropel barwnika przez maleńkie dysze wykonane w głowicy przechodzącej nad kartką papieru.

Jej plusami są mniejsze koszty nabycia zarówno urządzenia jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: nieduża wydajność tuszu oraz gorsza jakość wydruku, w porównaniu z drukarką laserową. Drukarka laserowa do druku wykorzystuje, jak nietrudno zgadnąć, laser. W tym wypadku polega on na umieszczaniu na elemencie zadrukowywanym cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane oraz mniejsze, odpowiednio zabarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się niezwykle wysoką jakością druku, który pod wpływem wilgoci nie rozmazuje się (w odróżnieniu od wydruku atramentowego), niestety koszt jej kupna oraz zakupu tonerów jest większy(przykładowo, tonery do drukarek hp to koszt od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych), za to musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych.

Epson Stylus Photo R3000
Wprowadził: Epson
Treści źródłowe: Epson
Co w takim razie zrobić, żeby ograniczyć koszty??? Na rynku, zwłaszcza rynku internetowym, możemy znaleźć wiele miejsc, w których możemy zakupić tanie tusze i tanie tonery. Zwykle są to zamienniki do drukarek , ale zdarzają się również tusze i tonery oryginalne w dobrych cenach. Jedyne, co musimy wiedzieć zanim przystąpimy do poszukiwań, to na jakim tuszu/tonerze drukuje nasze urządzenie. Później wchodzimy na allegro.pl lub program dla spedycji - firetms po prostu wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i w parę minut znajdujemy wiele korzystnych ofert. Nic trudnego, prawda???

To jakie urządzenie wybierzemy, jest już naszą indywidualną sprawą. Trzeba przemyśleć, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak wysokie koszty możemy ponieść. Niepodważalnie większą swobodę i wygodę użytkowania daje bardziej nowoczesna drukarka laserowa, natomiast jeśli chcemy drukować głównie dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.
2021/08/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.