Jak wybrać dobry telewizor czyli krótki opis dostępnych obecnie w sklepach urządzeń i technologii.

Telewizory to jedno z najczęściej używanych elektronicznych urządzeń w naszych domach. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie ogromne telewizory z kineskopami, jednak postęp technologiczny sprawił, że zupełnie zastąpione one zostały przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną obecnych telewizorów jest to, że nie mają one lampy kineskopowej, dzięki czemu bez problemów da się je ustawić na niedużej szafce albo zawiesić na ścianie. Znacznie zmieniły się także technologie, szklane kineskopy zastąpiono nowoczesnymi matrycami, które dają znacznie lepsze parametry obrazu.

telewizor marki Samsung
Written by: Mike Mozart
Oryginal: http://www.flickr.com
Poza tym oferowane dzisiaj w sklepach samsung telewizory mają bardzo dużo przydatnych funkcji, o jakich starsi bracia tylko mogli marzyć. Normą powoli stała się już możliwość przyłączenia do internetowej sieci, czy funkcja Smart TV, a także rozdzielczość full HD, która umożliwia oglądanie rosnącej ilość programów emitowanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się także ostatnimi czasy ceny, obecnie dość dobry telewizor LG można kupić już za mniej niż dwa tysiące złotych, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt dużo wyższe. Dobre rozeznanie w cenach można znaleźć tutaj - telewizor LCD.

kot oglądający tv
Written by: JKehoe_Photos
Oryginal: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku konkuruje ze sobą parę odmiennych technologii. Najbardziej popularne nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem są niskie ceny i zużycie prądu. Doskonale będą się nadawać do zwykłego, codziennego oglądania, jednak jakością obrazu nieco odstają od swoich konkurentów. Dużo lepszą jakość obrazu będą miały telewizory plazmowe, w nich oglądający przede wszystkim cenią bardzo dobre odwzorowanie czerni i najlepsze kąty widzenia, jak przykładowo tutaj - telewizor LG.

Ten typ odbiorników telewizyjnych bardzo dobrze nadaje się do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazów. Jednym z najbardziej cenionych na rynku producentów z tej grupy urządzeń jest samsung, jego urządzenia są wysoko oceniane przez klientów. Parę lat temu ukazała się na jakiś czas kolejna technologia, czyli 3D, mogło się wydawać że uzyska ona ogromną popularność, ale konsumenci mało chętnie ją przyjęli i powoli odchodzi w zapomnienie.
2015-02-10 11:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.