Jak powstała marka LG? Jak potoczyły się jej losy? Czy dzisiaj jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie działa w kilku dziedzinach: elektronicznej, chemicznej oraz telekomunikacyjnej. W dzisiejszych czasach z racji rozwoju nowych technologii LG najmocniej jest utożsamiany z telekomunikacją, czyli smartfony LG, ale historia marki pokazuje, że oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.
smartfon
Wprowadził: Kārlis Dambrāns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
LG (zobacz case LG K10) wystartowało w latach sześćdziesiątych, czyli w najbardziej dobrym możliwym czasie, bo w tamtym okresie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był czas, by wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata sześćdziesiąte królowały rodzinne produkty. W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego typu jakie znamy chociażby w dzisiejszych czasach, jak telefony komórkowe LG, lecz rodzaj GS-1 - sprawdzone informacje.

Inne artykuły

Które sprzęty multimedialne należałoby dzisiaj mieć?

apple
Wprowadził: Mario Hernández
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W dniu nowoczesnym znaczenie elektronicznych gadżetów dla statystycznego użytkownika jest bardzo duża. Każdy z nas bowiem lubi korzystać z nowomodnych technologii we własnej kieszeni. W tym miejscu warto dodać, że bez wątpliwości w największym stopniu wykorzystywanym przez nas urządzeniem jest telefon. Można zuchwale zaryzykować stwierdzeniem, że chyba każdy z nas nie wyobraża już sobie wykonywania powszednich obowiązków bez jego wsparcia.


Dla porządku warto wspomnieć, że aż do lat 90-tych marka LG występowała pod inną nazwą - czyli GoldStar. Dopiero w 95 roku zmieniono nazwę oraz logo. W tym okresie na rynku miała premierę marka LG, to skrót od hasła Life’s Good. LG od chwili takiej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co najlepiej widać po wysokiej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Trudno dzisiaj znaleźć dziedzinę, w jakiej firma nie posiada swoich reprezentantów.
smartfon
Wprowadził: Huawei
Treści źródłowe: Huawei
Aktualnie w LG pracuje aż 170 tysięcy osób, zaś obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów na rok - czytaj o pralkach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.