Jak powstała marka LG? Jak potoczyły się jej losy? Czy dzisiaj jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie działa w kilku dziedzinach: elektronicznej, chemicznej oraz telekomunikacyjnej. W dzisiejszych czasach z racji rozwoju nowych technologii LG najmocniej jest utożsamiany z telekomunikacją, czyli smartfony LG, ale historia marki pokazuje, że oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.
smartfon
Wprowadził: Kārlis Dambrāns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
LG (zobacz case LG K10) wystartowało w latach sześćdziesiątych, czyli w najbardziej dobrym możliwym czasie, bo w tamtym okresie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był czas, by wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata sześćdziesiąte królowały rodzinne produkty. W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego typu jakie znamy chociażby w dzisiejszych czasach, jak telefony komórkowe LG, lecz rodzaj GS-1 - sprawdzone informacje.

Inne artykuły

Które sprzęty multimedialne należałoby dzisiaj mieć?

apple
Wprowadził: Mario Hernández
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym znaczenie elektronicznych gadżetów dla statystycznego użytkownika jest wybitnie duża. Każdy z nas bowiem lubi korzystać z nowomodnych technologii we własnej kieszeni. W tym miejscu warto dodać, że rzecz jasna w największym stopniu wykorzystywanym przez nas urządzeniem jest telefon. Można śmiało zaryzykować powiedzeniem, że chyba każdy z nas nie wyobraża już sobie wykonywania codziennych obowiązków bez jego wsparcia.


Dla porządku warto wspomnieć, że aż do lat 90-tych marka LG występowała pod inną nazwą - czyli GoldStar. Dopiero w 95 roku zmieniono nazwę oraz logo. W tym okresie na rynku miała premierę marka LG, to skrót od hasła Life’s Good. LG od chwili takiej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co najlepiej widać po wysokiej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Trudno dzisiaj znaleźć dziedzinę, w jakiej firma nie posiada swoich reprezentantów.
smartfon
Wprowadził: Huawei
Treści źródłowe: Huawei
Aktualnie w LG pracuje aż 170 tysięcy osób, zaś obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów na rok - czytaj o pralkach.


Bardzo niezwykłe jest, że w ciągu pięćdziesięciu lat z niewielkiej lokalnej firmy koreańskiej, LG zostało międzynarodowym potentantem i wyznacznikiem jakości. Potwierdzają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są obecnie popularne, jak i te powszechne, od bardzo dawna w użytku, na przykład lodówki LG. Marka LG jest już więc bardzo znana na całym świecie, oferuje jakość i pewność, iż każdy z nowych produktów będzie działał niezawodnie. To dlatego tak wiele osób korzysta z produktów LG. Nie tylko, że są najlepsze jakościowo, to także ich cena nie jest zbytnio wygórowana, więc wielu z nas jest w stanie sobie pozwolić na tego typu zakup. Dzięki temu też firma LG jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Jest to znak bardzo atrakcyjnych cenowo zakupów, jak i jakości, jaka znaczy, że dany produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.
2017/09/26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.