O kilku niegdysiejszych nowościach informatycznych, które obecnie bywają znane już nie tylko profesjonalistom z tej branży

Branża komputerowa jest wyróżniająca się, jeśli weźmiemy pod lupę jeden fakt, a mianowicie to, że nowości bardzo szybko tracą na aktualności. Praktycznie w każdym roku dany program antywirusowy bądź system operacyjny bywa unowocześniany, czyli pojawiają się w nim praktyczne udogodnienia, przez co poprawia się jego funkcjonalność. W rezultacie kto nie śledzi ze staranną uwagą nowinek, ten może szybko wypaść z gry. W końcu Linux serwer w wersji tej tegorocznej i tej sprzed kilku lat, to zupełnie inny system.


Serwer Linux
Wprowadził: Linux Screenshots
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy pierwsze pecety wchodziły do użytku, wtedy jeszcze nawet nie myślano, że internet stanie się tak samo popularny co późniejszy notebook czy smartfon. Trzeba jednak nadmienić, że globalna sieć staje się tak dobrodziejstwem, jak i przekleństwem. W końcu ofiarami hakerów stają się instytucje finansowe, a nawet ważne urzędy w kraju. Wszystko dlatego, że pecet bez podłączenia do sieci staje się prawie bezużyteczny. Zresztą na tym jeszcze nie finał. Następnym udogodnieniem stała się możliwość połączenia pojedynczych urządzeń w sieć. Żeby takie połączenie było dorzeczne, trzeba pomyśleć o specjalnym oprogramowaniu, które zostanie zainstalowane na jednym z pecetów tak, by można było z łatwością zarządzać pozostałymi. I tak z myślą o firmach powstał przykładowo Linux "phrase" (zobacz pozycjonowanie stron) (sprawdź polecaną stronę www).

Praca na komputerze
Wprowadził: Intel Free Press
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wraz z rozwojem informatyzacji coraz więcej danych przechowuje się na twardych dyskach bądź na specjalnych nośnikach (np. płytach DVD). Takie postępowanie jest proekologiczne, bo zużywa się mniej papieru, który przecież jest produkowany ze szkodą dla środowiska naturalnego. A istotnych informacji nie trzeba już magazynować we własnym biurze. Firmy informatyczne już pewien czas temu wprowadziły do swej oferty usługowej nowy punkt, a mianowicie dane w chmurze. Za umówioną opłatą ważne dla zakładu informacje można zamieścić na wirtualnym dysku. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się już martwić o to, gdzie zapisywać nowe informacje, a dodatkowo każdy pracownik będzie miał zapewniony do nich dostęp online.

Dane w chmurze to idealne rozwiązanie, z którego z pewnością będą pragnęli skorzystać przedsiębiorcy, o ile rzecz oczywista poznają korzyści wynikające z wdrożenia tzw. hostingu. Natomiast osoby indywidualne ochoczo skorzystają z innych dobrodziejstw nowoczesnej nauki. Dla przykładu, niedorośli mężczyźni ochoczo zainwestują swoje kieszonkowe na zakup nowego monitora bądź gry komputerowej. A opiekunowie prawni rozejrzą się za oprogramowaniem, które uchroni ich pociechy przed zagrożeniami czatującymi w internecie.
2018/12/14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.