Kupujemy aparat Nikona - który najlepiej kupić

Na rynku fotograficznym znów ukazały się nowe modele w segmencie lustrzanek. W tym zestawieniu przyjrzyjmy się ofercie Nikona, zaczynając od najdroższego – pełnoklatkowego modelu D800, który od początku roku konkuruje z EOS 5D Mark III Canona o porównywalnych parametrach użytkowych.


Inne artykuły

Zawsze warto mieć przy sobie muzykę i słuchawki

Ujarzmij każdy dźwięk
Wprowadził: Maxell
Treści źródłowe: Maxell
Jeśli dużo podróżujemy środkami komunikacji publicznej oraz nie pragniemy słyszeć tego, co się wokół nas dzieje i o czym opowiadają ludzie będący w najbliższym otoczeniu, to z pewnością należy zawsze mieć przy sobie słuchawki, a na telefonie mieć wgraną ukochaną muzykę. Wówczas zawsze będziemy mieli szansę sobie w ten sposób umilić okres jazdy, odciąć się od wszystkiego, a równocześnie również spowodować, że nawet najdłuższa podróż nie będzie zbyt męcząca.


aparat nikon
Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa japońskiego producenta? To, co wysuwa się na pierwszy plan to matryca typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 36,3 megapikseli, która doskonale pełni swoją funkcję w fotografii studyjnej i reklamowej, zapewniając klientowi maksymalną jakość zdjęć. Kolejnym, choć bez wątpienia jednym z największych walorów tego aparatu jest nowoczesny system redukcji szumów, który sprawdza się nawet przy wysokim ISO. Potwierdzają to próby wykonane na obu aparatach, które dobitnie pokazują, że w tym obszarze lustrzanka Nikon D800 jest niedościgniona i można nią wykonywać dobre zdjęcia nawet przy marnym świetle. Ostatnim punktem programu jest 51-punktowy autofocus, pozwalający na tworzenie obrazów o różnym polu ostrości i z unikalną głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon należy do produktów z nieco niższej półki. Niemniej jednak model D7100 to całkiem przyzwoita i profesjonalna lustrzanka, która została wyposażona w matrycę typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 megapikseli oraz ulepszony autofocus. Korpus nie ma optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcjonalności matrycy oraz pozwala uzyskać oczekiwaną ostrość zdjęć, nawet przy ich najwyższej rozdzielczości.

Dodatkowo elementy zewnętrzne i podzespoły zostały wykonane z najlepszej kategorii tworzyw, co sprawia, że aparaty Nikon D7100 są wytrzymałe na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych oraz kurzu. Jednym z największych minusów aparatu jest kiepska praca systemu autofocus w czasie filmowania, stąd model nie przydaje się do nakręcania dynamicznych obrazów. Posiada, natomiast, większy zakres czasu nagrywania niż analogiczny sprzęt tej klasy oraz dwa sloty SD, umożliwiające użytkownikowi zarejestrowanie dłuższych filmów.

nikon-zdjęć
Ostatni, a zarazem najtańszy z porównywanych korpusów to Nikon D5200, dedykowany amatorom filmowania. Lustrzanka ma wbudowaną matrycę typu CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz efektywny procesor EXPEED 3, umożliwiający błyskawiczne konwersje zdjęć. Nikon D5200 może się także poszczycić ruchomych wyświetlaczem LCD i możliwością rejestrowania zdjęć D-Movie w rozdzielczości 1080p. W trakcie nagrywania mamy do wyboru kilka programów tematycznych, automatycznie regulujących sprzęt do naszych potrzeb, jak nowoczesną funkcję D-Lighting.
Sprawdzonym pomysłem jest także 39-polowy autofocus, który umożliwia zachowanie oczekiwanej ostrości obrazów w momencie przejścia trybu zdjęć na tryb filmowania. Z uwagi na na rozbudowaną funkcjonalność, Nikon D5200 plasuje się na wysokiej pozycji wśród profesjonalnych aparatów dla hobbystów i choć droższy może stanąć w szranki z aparatami innych firm.

Lustrzanki cyfrowe Nikona nie obniżają standardów i cieszą się dużym powodzeniem wśród użytkowników. Solidnie zbudowane, wyposażone w zaawansowane funkcje i ciągle niezawodne aparaty to idealny sprzęt dla profesjonalnych fotografików.
Written by: S.S.
2013-06-13 14:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.