Kupujemy aparat Nikona - który najlepiej kupić

Na rynku fotograficznym znów ukazały się nowe modele w segmencie lustrzanek. W tym zestawieniu przyjrzyjmy się ofercie Nikona, zaczynając od najdroższego – pełnoklatkowego modelu D800, który od początku roku konkuruje z EOS 5D Mark III Canona o porównywalnych parametrach użytkowych.


Inne artykuły

Korporacje trudzące się instalacją systemów teleinformatycznych - niedrogie i korzystne oferty

firma
Wprowadził: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rozkwit branży call center jest aktualnie szalenie duży i zapowiada się, że w dalszym ciągu będzie przebiegał. Trafienie do klienta w taki sposób to jedno z bardziej opłacalnych rozwiązań, jakie ułatwia zaoszczędzić czas i naprawdę skontaktować się z wielką liczbą osób. Zarówno gdy chodzi o zbycie, jak i inne świadczenia pojawia się coraz to więcej teorii i nauk, jakie faktycznie mają oddziaływanie na pomyślność firmy.


aparat nikon
Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa japońskiego producenta? To, co wysuwa się na pierwszy plan to matryca typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 36,3 megapikseli, która doskonale pełni swoją funkcję w fotografii studyjnej i reklamowej, zapewniając klientowi maksymalną jakość zdjęć. Kolejnym, choć bez wątpienia jednym z największych walorów tego aparatu jest nowoczesny system redukcji szumów, który sprawdza się nawet przy wysokim ISO. Potwierdzają to próby wykonane na obu aparatach, które dobitnie pokazują, że w tym obszarze lustrzanka Nikon D800 jest niedościgniona i można nią wykonywać dobre zdjęcia nawet przy marnym świetle. Ostatnim punktem programu jest 51-punktowy autofocus, pozwalający na tworzenie obrazów o różnym polu ostrości i z unikalną głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon należy do produktów z nieco niższej półki. Niemniej jednak model D7100 to całkiem przyzwoita i profesjonalna lustrzanka, która została wyposażona w matrycę typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 megapikseli oraz ulepszony autofocus. Korpus nie ma optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcjonalności matrycy oraz pozwala uzyskać oczekiwaną ostrość zdjęć, nawet przy ich najwyższej rozdzielczości.

Dodatkowo elementy zewnętrzne i podzespoły zostały wykonane z najlepszej kategorii tworzyw, co sprawia, że aparaty Nikon D7100 są wytrzymałe na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych oraz kurzu. Jednym z największych minusów aparatu jest kiepska praca systemu autofocus w czasie filmowania, stąd model nie przydaje się do nakręcania dynamicznych obrazów. Posiada, natomiast, większy zakres czasu nagrywania niż analogiczny sprzęt tej klasy oraz dwa sloty SD, umożliwiające użytkownikowi zarejestrowanie dłuższych filmów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.