Modne Dodatki dla smartfon'ów

Jedną z najpraktyczniejszych rzeczy w współczesnych telefonach komórkowych jest to, że można na nie ściągać mnóstwo różnorodnego oprogramowania. W minionej erze mobilnej (czyli mniej więcej 8 lat temu) aparaty miały wyłącznie pewien zbiór aplikacji, zainstalowanych przez producenta. Tylko nieliczne aparaty umożliwiały instalowanie programów z innych źródeł. Wielka zmiana nadeszła razem z pojawieniem się pierwszych smartfonów – czyli praktycnzie małych komputerów.

Kwestia instalacji aplikacji jest odmienna w różnych systemach operacyjnych. Funkcjonują takie, które dają właścicielowi szeroką wolność. Istnieja takżę te, które są zupełnie zamknięte.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej dużo bardzo interesujących informacji.

Tutaj trafnym przykładem są smartfony firmyApple. Aplikacje na telefony Apple da się ściągnąć tylko z autoryzowanego portalu marki. Taka decyzja firmy ma mocną zaletę – dzięki temu iPhony są świetnie osłaniane przed wirusami. Na drugim końcu skali działa darmowy OS Android, zbudowany na Linuksie. Dziś jest on instalowany na sporej większości smartfonów. Android cechuje się nieograniczoną otwartością, co niestety powoduje, że staje się dobrym celem dla sprytnych przestępców internetowych. Według raportów ekspertów włamy na komórki z Androidem to 90 % wszystkich ataków na aparaty na świecie.

Wprowadził: HTC Corporation
By poznać, jakiego typu dodatki są oferowane dla telefonów marki Apple, do Google wklej frazę „akcesoria iPhone 5” (przykładowy rekord: ). W haśle możesz oczywiście zmienić model na taki, który kupiłeś. Wiedz, że pewność jakości dodatków do smartfona Apple masz jedynie, gdy zamawiasz je w oficjalnym serwisie. Nieco inaczej jest w wypadku innych producentów smartfonów – porządne etui Samsung znajdziesz także w nieautoryzowanym sklepie z sprzętem - .
2020/04/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.