Komputer bądź laptop - co będzie lepsze dla gracza? Zobacz co polecamy

Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu znacznie więcej niż zwykły użytkownik. Zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop, mają swoje plusy i minusy, dlatego też przed dokonaniem decyzji, warto się z nimi dokładnie zapoznać.


Komputer stacjonarny do gier bądź laptop, muszą mieć właściwe parametry, by mogły obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, które stawiają przed nimi współczesne gry. Wybór, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swą przygodę z tym tematem, nie jest banalny. Faktem jest, iż laptop o tak dobrych parametrach, odpowiednich do grania, może być zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym plusem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy dedykowane o gier są dość ciężkie. Jeśli zatem nie planujemy, iż sprzęt będzie z nami podróżował, lepiej wybrać na komputer stacjonarny.

komputery
Wprowadził: Iwan Gabovitch
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Komputer stacjonarny do gier nie jest stosunkowo drogi, a jego atutem jest możliwość rozbudowy podzespołów. Sprawdź to tu sprawdź ofertę. W razie zmiany parametrów czy zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można prosto tworzyć nieco bardziej zaawansowany sprzęt, podnieść jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Wadą komputera stacjonarnego jest na pewno brak mobilności i zajmowanie przez niego sporej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dołączymy jeszcze kilka ekranów i inne sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie praktycznie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak łatwych zmiany parametrów, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy postawieniu na komputer stacjonarny dla gracza jak np.

Czy Twoim zdaniem ten tekst posiada pożyteczne dane? Jeżeli tak, to przeczytaj także pomocne wskazówki (http://www.shoplet.pl/22-netbooki), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

ten pcstore.pl oferuje komputer stacjonarny do gier, można kupić w sklepie gotowy zestaw. Istnieje też możliwość skompletowania sprzętu, uwzględniającego wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami. Kiedy zdecydujemy się na kupno laptopa, należy zwrócić uwagę na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM
(random-access memory) i matrycę.


Równie istotny jest wybór między platformą Intel i AMD (nazywana też platformą "Puma"). Każdy z nich dedykowany jest do trochę innych zadań. Kolejnym ważnym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scalable Link Interface) bądź Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry oraz mające doświadczenie w tej dziedzinie, nie powinny mieć z tym większych kłopotów.
2022/05/18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.