Kiedy oczy kierowcy zawodzą, czyli o roli kamer w samochodzie

Jeśli oko człowieka zawodzi szukamy wsparcia w elektronice. Ta skądinąd niezbyt rewelacyjna teza sprawdza się na przykład w kamerkach. Skupiając się na takich czynnościach jak prowadzenie auta, czy aktywne uprawianie sportu wykorzystujemy dodatkową parę oczu, czyli obiektyw kamery.
kamerka dla sportowców
Wprowadził: John Biehler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kamera sportowa towarzyszy, co wynika głównie z nazwy, wszystkim bawiącym się w sportowe szaleństwo. Wkładają ją, a konkretniej domontowują ją do kasków skoczkowie i zjazdowcy alpejscy, czy szusujący na deskach, a więc uprawiający ekstremalne sporty, w których obraz ma zasugerować skalę ryzyka uprawianej konkurencji. Typowej kamery sportowej używają również tak zwani wyczynowcy-gadżeciarze, obładowujący się nie tylko aparatami, ale ciśnieniomierzem i podobnymi sprzętami. Widać to zwłaszcza w kulturze biegów ulicznych, na czym wielkie pieniądze zgarniają twórcy całkiem nietanich akcesoriów. Kamera sportowa (link) z powodzeniem może stać się kamerą samochodową, użytkowaną w pojazdach. Przydatne stabilizatory ekranów, pilot do sterowania czy dotykowe wyświetlacze sprawiają, że taki sprzęt jest uniwersalny, zgodny z dzisiejszą techniką. Do tych funkcji dorzuca się też system GPS, czy wysokościomierz. Za taką kamerę musimy wyłożyć na stół sprzedawcy ponad tysiąc złotych. To minimum, które zapłacimy za zakup sprzętu niewiele mniejszego od tableta.


Inne artykuły

Znakomite możliwości lubianej marki

kamera sportowa GoPro
Wprowadził: John Biehler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najlepiej przygotowane możliwości producenta sprawdzają się rewelacyjnie. I to z wielu różnych powodów. Całkowite dopracowanie rozmaitych zestawień unaocznia klientom, z jak wielką szczegółowością producent podchodzi do tworzenia swych kolejnych, coraz bardziej udoskonalonych ofert. Najlepsza zdaniem klientów kamera na kask proponuje wiele możliwości, bo używanie różnych funkcji robi piorunujący efekt. Jest to znakomite rozwiązanie nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów.

mała kamerka
Wprowadził: Robert Scoble
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Idąc z trendami miniaturyzacji, takie urządzenie może wydawać się na faktycznie… duże. Racja, ale tylko w przypadku gdy kamerę sportową zestawimy z autentyczną kamerą samochodową. Są one naprawdę małe, a jakże pomocne - ich obrazem zidentyfikujemy szkodnika łamiącego prawo, co stanowi dowód wykroczenia, przydatny drogówce. Kamera samochodowa albo też wideorejestrator polecany jest kierowcom z paru powodów. Przede wszystkim dodaje pewności siebie kierowcy. Jej zawartość jest dobrym dowodem w śledztwach i dochodzeniach wypadkowych, skorzystamy z niej w sporze z ubezpieczycielami. Już nie musimy wysilać się na zapamiętywanie ciągu cyfr i liter z tablic rejestracyjnych drogowego szkodnika. Potrzeba jedynie odpalić kamerę w odpowiednim momencie, która zidentyfikuje faktycznego przestępcę. Nie jesteśmy jednak bezkarni - nagrania z kamer samochodowych są starannie badane w obawie przed montażem i spreparowaniem.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.