Kiedy oczy kierowcy zawodzą, czyli o roli kamer w samochodzie

Jeśli oko człowieka zawodzi szukamy wsparcia w elektronice. Ta skądinąd niezbyt rewelacyjna teza sprawdza się na przykład w kamerkach. Skupiając się na takich czynnościach jak prowadzenie auta, czy aktywne uprawianie sportu wykorzystujemy dodatkową parę oczu, czyli obiektyw kamery.
kamerka dla sportowców
Written by: John Biehler
Oryginal: http://www.flickr.com
Kamera sportowa (http://kamrec.pl/pl/p/Dlugopis-szpiegowski-z-kamera-1280x960-HD-microSD/80) towarzyszy, co wynika głównie z nazwy, wszystkim bawiącym się w sportowe szaleństwo. Wkładają ją, a konkretniej domontowują ją do kasków skoczkowie i zjazdowcy alpejscy, czy szusujący na deskach, a więc uprawiający ekstremalne sporty, w których obraz ma zasugerować skalę ryzyka uprawianej konkurencji. Typowej kamery sportowej używają również tak zwani wyczynowcy-gadżeciarze, obładowujący się nie tylko aparatami, ale ciśnieniomierzem i podobnymi sprzętami. Widać to zwłaszcza w kulturze biegów ulicznych, na czym wielkie pieniądze zgarniają twórcy całkiem nietanich akcesoriów. Kamera sportowa (link) z powodzeniem może stać się kamerą samochodową, użytkowaną w pojazdach. Przydatne stabilizatory ekranów, pilot do sterowania czy dotykowe wyświetlacze sprawiają, że taki sprzęt jest uniwersalny, zgodny z dzisiejszą techniką. Do tych funkcji dorzuca się też system GPS, czy wysokościomierz. Za taką kamerę musimy wyłożyć na stół sprzedawcy ponad tysiąc złotych. To minimum, które zapłacimy za zakup sprzętu niewiele mniejszego od tableta.


Inne artykuły

Mnóstwo ludzi uwielbia piec różne smakołyki dla swoich przyjaciół - do tego potrzebują odpowiedni sprzęt

Toshiba STOR.E ART 4
Wprowadził: 4Press.pl
Treści źródłowe: 4Press.pl
Istnieją tacie osoby, które twierdzą, że gotowanie to ich pasja. Lubią pichcić, tworzyć i częstować swoimi wypiekami przyjaciół.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.