W co wyposażyć nowoczesne studio fotograficzne?

W dwudziestym pierwszym wieku fotografia jest tak mocno rozpowszechniona, praktycznie nie zauważalna. W dzisiejszych czasach każdy posiada małe cudo, którym może uwiecznić imieniny u cioci, jak też każdą inną uroczystość za pomocą naciśnięcia spustu. Pewnie większość z nas właśnie tak robi. Ale w pewnym momencie przygody z aparatem być może zatęsknimy za analogową fotografią, trudną ale za to romantyczną. Jeżeli taka tęsknota, taki żal romantyzmu się w nas zbudzi, jeżeli złapiemy bakcyla, musimy zadać sobie pryncypialne pytanie: jaki sprzęt kupić, czy wystarczy nam zwyczajny sprzęt po dziadku (pamiętający wiele), czy nowe, połyskujące, pachnące nowością współczesne urządzenie?
fotografia
Written by: http://sxc.hu
Oryginal: http://sxc.hu
Bez względu na to czy zdecydujemy się na nowoczesny aparat, czy analogowy, pojawia się kolejne pytanie.

Mianowicie, czy w dobie zdjęć cyfrowych niezbędne są jeszcze takie przyrządy jak: dyfuzory lub też kostki synchronizacyjne, więc wszystko to co łączy się z fotografią tradycyjną (idź na stronę, gdzie zobaczysz sprawdzone kostki synchronizacyjne).

Myślę, że jednak tak. Nie od dziś wiadomo, że to co zrobisz samodzielnie sprawia nam dużo więcej satysfakcji. Poza tym, także zabawa z kliszą za pewne daje nam okazję pofantazjować. Wreszcie, co również ma znaczenie, możemy pochwalić się rodzinie, znajomym, przyjaciołom naszą pasją.


Inne artykuły

Kochasz robić zdjęcia i właśnie poszukujesz porządnego aparatu fotograficznego? Wybierz Sigmę dostępną w Szczecinie

aparat fotograficzny, obiektyw
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Fotografowanie stało się bardzo popularnym hobby. Stawia na nią coraz więcej ludzi. By jednak wykonywać naprawdę efektowne zdjęcia, dobrze jest dysponować dobrej jakości sprzętem. Takie będą zwłaszcza obiektywy oraz aparaty marki Sigma, które nabyć można między innymi w tak dużym i ładnym mieście, jak Szczecin.


aparat
Written by: Alexandre Dulaunoy
Oryginal: http://www.flickr.com
Miłośnik fotografii prędzej czy później stanie przed koniecznością wymiany urządzeń czy części takich jak kostki synchronizacyjne, błony fotograficzne, nasadki rozpraszające i innych niezbędnych materiałów eksploatacyjnych. Artykułów tego typu możemy szukać zarówno w sklepach internetowych jak również w fotograficznych sklepach stacjonarnych.

To co napisaliśmy wyżej to dopiero początek. Żeby zrobić fachowe portrety nie wystarczy sam aparat. Zwykle pożądane jest atelier fotograficzne odpowiednio wyposażone w taką aparaturę jak dyfuzory służące do doświetlania kompozycji, lampy błyskowe, statywy, przewody do wyzwalaczy, przewody synchronizacyjne, wyzwalacze radiowe i inne nowoczesne pasjonata sprzęty. Przydadzą się także w pracy fotografa takie rekwizyty jak stroje jeżeli chcemy tworzyć zdjęcia artystyczne.
2014-05-30 12:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.