Postawienie na lustrzankę cyfrową kojarzy się z określeniem odpowiednie kwoty

Wybór aparatu fotograficznego wiąże się z określeniem kwoty jaką zamierzamy przeznaczyć na swoje fotograficzne cacko. Dysproporcje w cenach okazują się bardzo rozbieżne - za kilkanaście megapikseli i zwłaszcza dobrej jakości obiektyw cena elektronicznej lustrzanki będzie oscylować w granicach kilkunastu tysięcy złotych.


lustrzanka
Wprowadził: nubobo
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przytoczone parametry sprzętowe należą, w świecie fachowych fotoreporterów – z długaśnymi „lunetami”, a`la lornetka – do koniecznych - nawet banalnych. Jak się okazuje lustrzanki cyfrowe to nie tylko zamontowywane obiektywy do ciężkich sprzętów. Dwanaście, a nawet więcej mega pikseli pojawi się w aparacie w kolorowym sprzęcie, który spokojnie możemy regulować palcami (nie w całych dłoniach) wykonując zdjęcie krajobrazowe, na imprezie czy postaci w ruchu.


Jednakże solidne, długaśne obiektywy oznaczają dodatkowe „kilogramy” do dźwigania. W najbardziej ekskluzywnych ofertach jest to do kilku razy cięższy sprzęt niż w przypadku codziennego aparatu fotograficznego. Tutaj już diabeł tkwi w szczegółach - dyskusji podlegają takie rzeczy jak rodzaj przetwornika, ogniskowa czy sposób nagrywania filmów w formacie HDMI. Dla nieznającego się różnice w cyfrach oznaczają kolejne tysiące złotych, które fotografowie wkładają w swoje sprzętowe cacko. W ich przypadku chodzi o kolejne – obce dla zwykłych fotografów – funkcje: autofocusy, połączenie z telewizją dobrej
lustrzanka
Wprowadził: See-ming Lee
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
rozdzielczości, wywoływanie zdjęć na miejscu. Rozpatrywany jest też dodatkowy… obiektyw. http://www.cyfrowe.pl/lustrzanki,1,2,205.html http://www.cyfrowe.pl/karty-pamieci.html


Z dala od najważniejszych wskaźników zwróćmy jednak uwagę na pojemność drogiej lustrzanki. W coraz lepszych sprzętach traktowana jest jako pewnik. Ileż razy można zauważyć fotografa, a zwłaszcza kamerzystę, który posiada przy sobie kilka takich kart? Rozwój techniki montażowej wymusza na producentach kart tworzenie jeszcze bardziej pojemnych wkładanych dysków pamięci.

Bez właściwej, nawet zapasowej jeśli potrzeba, karty pamięci , nawet najdroższa lustrzanka cyfrowa świata stanie się nieużytecznym, ewentualnie chwilowo chwytającym gadżetem. Brak niezbędnego dla pomieszczenia dużych plików filmów miejsca to także brak opcji zrobienia zdjęcia. Słowem: nie masz karty pamięci - aparatem długo nie podziałasz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.