Telefon dla staruszka. Który wybrać i czym kierować się przy kupnie?

Zwyczajny telefon komórkowy, nie napominając obecnie o smartfonie, może przysporzyć mnóstwa problemów starszym ludziom. W związku z tym producenci coraz nagminniej ubogacają ofertę o wersje telefonów określonych dla seniorów.


Są to urządzenia, które mieszczą w sobie wiele udogodnień jak i są ogromnie proste w używaniu.


ciepło
Written by: Kārlis Dambrāns
Oryginal: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Mycie w zmywarce kontra mycie ręczne

suszarka na naczynia
Wprowadził: Roger Wollstadt
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy lubi mieć w domu wyczyszczone naczynia. Przygotowywanie dań i napojów staje się przyjemniejsze, gdy dysponuje się czystymi garnkami i szklankami. Współcześnie klienci coraz częściej wybierają na zakup zmywarki. Dzięki temu sprzętowi można niedrogo i ekonomicznie myć naczynia i zapomnieć o niemiłym widoku brudnych widelców i kubków. Kiedy posiada się zmywarkę starcza po prostu zakupić specjalną sól, nabłyszczacz i tabletki do zmywarek, by oszczędzić sobie niemało wysiłku i pieniędzy.


Choć współcześnie większa część telefonów działa pod obserwacją wielce zaawansowanych oprogramowań operacyjnych, postaci starsze częstokroć nie potrzebują takiej liczby funkcji. Z tej racji znaczące jest, by urządzenie charakteryzowało się jak najprostszym systemem, który zezwoli babci bądź dziadkowi zadzwonić lub powiadomić rodzinę w razie potrzeby bądź zagrożenia. Poza tym sporo starszych osób niechętnie uczy się obsługi skomplikowanych systemów, dlatego też telefon komórkowy dla seniora ma obowiązek być jak najprostszy pod wszelkim względem- tamta strona. Wielkość ekranu nie posiada większego znaczenia. Ważne, ażeby telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora charakteryzował się dobrym kontrastem, dzięki czemu napisy będą lepiej widoczne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź stronę czytaj to. Nadzwyczaj ważne są podobnie duże guziki. Jest to jedna spośród cech, która łączy wszystkie telefony komórkowe dla seniora. ObfITe przyciski nie tylko pozwalają na sprawniejsze wprowadzanie numeru , ale również łatwiejsze odczytanie cyfr. Powinno się także sprawdzić, czy przyciski są podświetlane. Ułatwi to korzystanie z telefonu nawet w ciemniejszych pokojach.


Masa telefonów komórkowych kierowanych do starszych osób wbrew pozorom nie jest wyekwipowanych w spory wyświetlacz. Jednakże jego plusem jest wyświetlanie dużych napisów i ikon, dzięki czemu obsługa komórki należy do miłych i komfortowych.
2016-09-27 10:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.