Odkurzacze centralne - przydatne wskazówki

System centralnego odkurzania to niezwykle komfortowe rozwiązanie do domu a także dużego mieszkania. W ten sposób trwa niezwykle łatwo i prędko. Przewody nie plączą się na podłodze, a kurz nie fruwa w sprzątanym pokoju, natomiast zasysany jest do pojemnego zbiornika, który zlokalizowany jest w osobnym pomieszczeniu. Trzeba wspomnieć, że jest to korzystna cecha urządzenia również dla osób z alergią.
odkurzacze centralne firmy margin:10px; width: 200px; height: 300px;
Inaczej niż w przypadku odkurzaczy mobilnych, które pewną ilość kurzu jedynie wzbijają w powietrze, odkurzacz centralny (więcej na stronie zasysa go całkowicie. W jaki sp[osób się to dzieje? Instalacja ta składa się z mnóstwa elementów: jednostki centralnej, rur ssących zainstalowanych w ścianach i pod stropami, gniazd ssących oraz rury z końcówką ssącą o optymalnej długości. Sprzątając w domu rurę trzeba tylko przepinać do gniazd w poszczególnych pomieszczeniach. Odkurzacz włączy się samoczynnie po włożeniu rury do gniazda. Inną metodą na uruchomienie go może być przycisk na rączce bądź pilot.

Jednostka centralna wyposażona jest w silnik, który wytwarza podciśnienie, filtry, i a także worek na kurz. Umieszcza ją się w innym pomieszczeniu, może to być pomieszczenie gospodarcze, piwnica, strych, a nawet garaż. Pomieszczenie to powinno mieć jedną ścianę zewnętrzną przez którą montuje się wylot powietrza. Dzięki filtrowi cyklonicznemu możliwe jest sprzątanie nieczystości o mikroskopijnych rozmiarach, które odwirowywane są z powietrza i trafiają do pojemnika.

Przefiltrowane powietrze jest następnie wyrzucane są przez wylot powietrza na zewnątrz. Dodatkową zaletą tego sprzętu jest jego cicha praca. Jednostka centralna zlokalizowany jest daleko więc w miejscu sprzątania nie słychać hałasu.

Planując instalację odkurzacza centralnego w przyszłym domu warto o tym pamiętać na etapie tworzenia projektu i kosztorysu. Trzeba liczyć się z tym, że razem koszt budowy domu wzrośnie nawet o kilka tysięcy.


Inne artykuły

Dlaczego warto inwestować odkurzacz centralny?

odkurzacz
Wprowadził: Kārlis Dambrāns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Całkiem niedawno na zlecenie jednej z wiodących marek producentów AGD przeprowadzono sondaż. Zapytano w nim Polaków, które z wykonywanych prac domowych szczególnie wzbudzają w nich niechęć. Co pokazał raport? Aż 36 % z nas nie lubi zmywania. Widok piętrzących się w zlewie naczyń potrafi najszybciej popsuć nam humor. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent ankietowanych niełatwo znosi wycieczki po domu z głośnym i nielekkim ustrojstwem. Zapewne tylko dlatego, że nie dowiedzieli się jeszcze o istnieniu odkurzacza centralnego.

Uwaga! – nie dajmy namówić się na zastosowanie „tańszych opcji” do montażu instalacji odkurzacza centralnego w postaci rur PCV kanalizacyjnych. Trzeba zastosować jedynie specjalne rury do transportu powietrza z kurzem.
2018/07/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.