Nowinki w urządzeniach RTV na nadchodzący rok- w którym kierunku zmierza rozwój elektroniki?

Na rynku produktów RTV nowości pokazują się tak często, że rzeczywiście za nimi nadążyć. Wszystko jest z roku na rok szybsze, bardziej kolorowe, bardziej użyteczne i wymaga od odbiorcy coraz mniej. Nie inaczej jest i w tym roku- producenci nieustająco przeganiają się w zaskakiwaniu klientów coraz wymyślniejszymi zabawkami.
Gadżet, który w obecnym czasie chyba zdominował rynek elektroniki użytkowej, to smartfon. Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, różnorodnych modeli dla każdego z segmentów rynku. Już przywykliśmy się, że z roku na rok mają one jeszcze więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze kaprysy. Jednak prawdziwą nowinką jest telefon, który możemy wygiąć- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko skorzystali z tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta natkniemy się również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

Inne artykuły

Nowości w urządzeniach RTV na nadchodzący czas - w jakim kierunku podąża postęp elektroniki?

Smart TV
Wprowadził: Sinchen.Lin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Urządzenia RTV, które są stale aktualizowane


Jak już oderwiemy się od malutkich ekranów w naszym smartfonie, to właśnie na telewizorze skupiamy swoją uwagę. Też i tego rynku nie ominęły subtelne rewolucje. Jeszcze do końca nie przywykliśmy się do faktu, że dzięki rozdzielczości Full-HD (więcej info) możemy zobaczyć niespotykaną uprzednio ilość szczegółów, a na nasz rynek wchodzi technologia 4K. Jej nazwa odnosi się do nowego poziomu rozdzielczości, gdzie na szerokość ekranu przypada ok 4 tys. pikseli. Zapowiada to pewnie jeszcze większy wysyp wysokobudżetowych ociekających efektami specjalnymi- to w głównej mierze tam w pełni docenimy bogactwo detali, jakie da nam ta technologia.

Piloty do tv
Wprowadził: Kelly Sikkema
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nowości nie tyczą się tylko samego obrazu- postęp dotyczy również melomanów. Dzięki firmie Samsung możemy, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać utworów muzycznych w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z wielu źródeł dźwięku.

Rok 2014 to również rok graczy- na rynku są nowe generacje konsol od Microsoftu i Sony- zaczynają wyłaniać się coraz to nowe tytuły gier, kontynuacji z poprzednich generacji konsol. Nowe urządzenia dla graczy to także jeszcze bardziej odwzorowująca rzeczywistość grafika 3d w wysokiej rozdzielczości. Czeka was masa godzin cyfrowej rozrywki na nowych konsolach, przed telewizorami o ekranie zgiętym w łuk, z jeszcze szybszym smartfonem w kieszeni.
2018/07/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.