Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Kto by pamiętał duże kineskopowe telewizory z migającym i brzęczącym ekranem. Obecnie telewizor czasami nie przekracza grubością piętnastu centymetrów. Coraz częściej zamiast na leżącym w pokoju gościnnym stoliku wisi na ścianie pobliżu ulubionego obrazu, czy fotografii. W miejsce oczekiwania na czas emisji programu i żałowania spóźnienia pojawiły się funkcjonalne serwisy internetowe, dzięki którym odbiorca może oglądać co chce i kiedy tylko zapragnie. Telewizory mają dziś czasami nawet funkcję wyświetlania filmów trójwymiarowych.


Przed kupnem telewizora dobrze zorientować się w rynku, by wybrać urządzenie najlepiej odpowiadające osobistym potrzebom. Telewizory (wejdź) LCD i telewizory plazmowe występują w różnych odmianach, mają dużo różnych funkcji. Każdy ma swój pakiet wad i zalet, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Najtańszym wariantem odbiornika LCD jest CCFL.

Za drobną kwotę da się kupić urządzenie wyświetlające dobrej klasy obraz, i w przeciwieństwie do plazmowego nie występuje tu niepotrzebne zjawisko wypalania obrazu. Klasę lepiej stoją odbiorniki Edge LED. Ich obudowa jest węższa, kontrast obrazu można wyregulować na wyższy, więc kolory są bardziej ”prawdziwie”. Odbiorniki Direct LED stanowią profesjonalne rozwiązanie dla rasowych wielbicieli kina. Posiadają najlepszy kontrast dzięki technologii „low dimming”. Prezentują najwyższy poziom jasności i używają dość mało energii elektrycznej. Podobnie jak urządzenia plazmowe bardzo dobrze wyświetlają czerń.

Po zapoznaniu się z dostępnymi modelami telewizorów warto jest pomyśleć o swoich potrzebach powiązanych z urządzeniem. Zaplanować się gdzie będzie się znajdował odbiornik. Czy może lepiej go powiesić na ścianie? Miłośnicy muzyki i doznań słuchowych ochoczo zainwestują w cały zestaw kina domowego łącznie z głośnikami technologii dźwięku przestrzennego. Nie zawsze większe jest dobre. Do oglądania seriali przed snem mały wyświetlacz będzie wystarczył. Jeżeli nierzadko ogląda się telewizor w ten sposób może należy sprawdzić, czy posiada moduł samodzielnego wyłączania się. Telewizory LCD i plazmy mają różnorodne zastosowania. Wielbicielom meczy hokeja będzie pasować inny model, niż ludziom lubiącym wieczory z lampką brandy i starym szwedzkim filmem.


Czego innego będą szukać miłośnicy efektów specjalnych i dynamicznej akcji. Nie trzeba się przejmować. Obecny szeroki wybór odbiorników sprawia, że każdy użytkownik powinien czuć się usatysfakcjonowany ze swojego wyboru. Rozmaitość brył, rozmiarów i programów sprawia, że do każdego prawie klienta można wybrać dostępny model w sensownej cenie.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.