Kiedy telefon komórkowy zawodzi...

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przedzierający się przez lasy i zarośla z włócznią i czyhający na zwierzę. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.


Albowiem profesjonalny myśliwy dba także o ubiór na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, lecz głównie dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań.
telefon
Wprowadził: Jim Le
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Odpowiednie do podchodu, a nie na zasiadkę wygodne obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach ziemi, przez całą gamę jaśniejszych odcieni i krojów. Idealnym okryciem na polowanie może być polarowa kamizelka. Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest jednak kurtka. Zabezpiecza na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok.

Na polowania warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie walkie-talkie powinny wytrzymać cały dzień, posiadać dobry zasięg pozwalając na dyskretną rozmowę myśliwych bez niepotrzebnych odgłosów. Komfort i wygoda, tego powinniśmy się spodziewać po walkie-talkie.


Warto zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce tekst: krótkofalówki sklep. Niskie ceny, dostęp do ogromnej ilości produktów oraz błyskawiczny czas dostawy to argumenty, które przekonają nas do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam także radiotelefony, które coraz częściej znajdują zastosowanie w bractwach myśliwskich. W momencie samodzielnego polowania (gdy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w niebezpiecznych sytuacjach, łącząc się przez radiotelefon możemy spodziewać się szybkiego odzewu. To powód dla którego w krajach skandynawskich każdy myśliwy ma obowiązek posiadać radiotelefon na polowaniu. Godnym uwagi sprzętem jest DMR hytera. Odporna na zabrudzenia, upadki – przeznaczona do pracy w terenie, starannie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych warunkach, o jakie łatwo w trakcie polowań.
2017/07/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.