Jak najlepiej zwyciężyć z skwarem?

I znowu przybywa lato, wstępuje niespodziewanie, lecz my nie posiadamyprzecież niczego przeciwko. Jedynie, co nas irytuje to latające wszędzie nachalnie insekty. Ale jest to do zniesienia, gorzej, iż po jakimś czasie rozpoczyna nam przeszkadzać skwar. Jak sobie z nim radzić?

Truskawki doskonale komponują się z Kamiennogórskim serem pleśniowym
Wprowadził: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Najlepszym fortelem jest zamknięcie się w domu, gdzie mrok i zimno niepodzielnie rządzi. Odpowiednio nadają się do tego stare kamienice, gdzie nieważne, że na zewnątrz trzydzieści kilka stopni, tam niezmiennie jest miły chłód. Oczywiście, nie sztuką jest zamknąć się w domu, wszakże jest lato, najistotniejsze to korzystać z powabów pogodnej pory roku.

Jeżeli już obowiązkowo chcemy wyjść z domu (albo musimy) pamiętajmy, aby pić bardzo wiele wody, przynajmniej dwa litry na dzień. Powinniśmy również jeść lody, czy ziębić się w pobliżu wody (rzeka, staw, fontanna).

Dla tych co zostaną w domu mamy interesującą propozycję: smakowitą sałatkę wiosenną i koktajl. Do jej zrobienia potrzebne są należyte akcesoria kuchenne: wirówka do sałaty, shaker, a również wyciskacze i praski (te akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni, sprawdź ceny: wirówki do sałaty). Od razu należy zaznaczyć, że liczy się ponad wszystko wynalazczość i kreatywność. Nie narzucamy, co może znaleźć się w tej sałatce, ale możemy zaproponować, iż jeśli ma być bardziej warzywna, to niewątpliwie sałata, rzodkiewka, ogórek i pomidory. Wszystko to podlejmy śmietaną i włóżmy do lodówki.

Inne artykuły

Sztuka komfortowego oraz profesjonalnego gotowania. Okap kuchenny – produkt mile widziany w każdej kuchni

Wprowadził: RUST
Bez wątpienia współczesna kultura zdecydowanej większości państw związana jest także z kulinariami, które są jej ważną częścią. Praktycznie niemożliwe jest wymienienie takiego kraju, który nie wykształca w swojej kulturze konkretnych nawyków kulinarnych. Żywność od zawsze była podstawą dla człowieka. Oczywiście, zasadniczo zapewnia ona energię organizmowi, która jest niezbędna do tego, aby w normalny sposób funkcjonować na co dzień.


Jeśli chcemy bardziej owocową wariację, to obowiązkowo truskawki, arbuz, starte jabłko i banany. Najlepiej podlać to jogurtem i również do lodówki. W międzyczasie zróbmy smacznego shake’a. Możemy być pewni, ze tak przygotowany zestaw smakołyków, dzięki właściwym akcesoriom kuchennym, schłodzi nas porządnie.

Optymalnie w taki dzień wypijać jedynie takie treściwe smakołyki, zrezygnować natomiast należy z tłustych, ciepłych potraw, które nie dość, że nie są niezbędne o tej porze roku (są przydatne w zimę), to na dodatek na pewno nie będą nam tak smakować, jak owoce czy warzywa. Pamiętajmy a pewno o unikaniu przesadnego ruchu (jeśli to możliwe), czyli jeżeli nie musimy nie biegajmy, a jogging zostawmy na wieczór, gdy się ochłodzi. Powodzenia!
2020/07/07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.