Chciałbyś zaopatrzyć się w lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw dobrze jest wybrać!

Często, mimo tego, że nabyliśmy lustrzankę, okazuje się, że potrzeba nam czegoś więcej. Musimy zmierzyć się z decyzją związaną z kupnem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może wcale nie wiesz, jaki obiektyw zda egzamin w twoim przypadku? Na wstępie musimy zaznaczyć, że jeśli chcemy nabyć obiektyw do lustrzanki, warto przemyśleć, jakiego rodzaju obiekty będziemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcemy robić.

aparaty fotograficzne
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dzięki temu zakupione urządzenie całkowicie spełni nasze wymagania, a jakość wykonywanych fotografii będzie doskonała. Jeśli zamierzasz fotografować wnętrza i krajobrazy, zdecyduj się na obiektyw szerokokątny, jeśli pasjonuje cię fotografia reporterska, wybierz obiektyw standardowy. W przypadku portretów egzamin zda teleobiektyw. Należy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Inne artykuły

Jakie wykorzystanie w domu może mieć parownica?

sklep - obrazeczek
Wprowadził: centralniak
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Parownica funkcjonuje podobnie jak szybkowar – urządzenie wyposażone jest w zamknięty zasobnik na wodę, która doprowadzana jest w parę minut do wrzenia.


Pojemnik nie powinien być napełniany po brzegi, aby para nie była nazbyt wilgotna, co mogłoby powodować zbytnie zmoczenie czyszczonej powierzchni.


Jeżeli chodzi o obiektyw to można wskazać trzy ważne parametry, na które powinno się zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Fundamentalne znaczenie ma pierwszy z podanych. Im lepszy, tym efektywniejsze pole widzenia. Kluczowa jest także jasność, jaką można określonemu obiektywowi przypisać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.