Chciałbyś zaopatrzyć się w lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw dobrze jest wybrać!

Często, mimo tego, że nabyliśmy lustrzankę, okazuje się, że potrzeba nam czegoś więcej. Musimy zmierzyć się z decyzją związaną z kupnem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może wcale nie wiesz, jaki obiektyw zda egzamin w twoim przypadku? Na wstępie musimy zaznaczyć, że jeśli chcemy nabyć obiektyw do lustrzanki, warto przemyśleć, jakiego rodzaju obiekty będziemy fotografować, a także jakie zdjęcia chcemy robić.

aparaty fotograficzne
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dzięki temu zakupione urządzenie całkowicie spełni nasze wymagania, a jakość wykonywanych fotografii będzie doskonała. Jeśli zamierzasz fotografować wnętrza i krajobrazy, zdecyduj się na obiektyw szerokokątny, jeśli pasjonuje cię fotografia reporterska, wybierz (ciąg dalszy tego materiału> więcej szczegółów)obiektyw standardowy. W przypadku portretów egzamin zda teleobiektyw. Należy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał różne rezultaty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Inne artykuły

GoPro Hero 4 Session wspaniale spisze się do nagrywania naszych umiejętności

kamery sportowe
Wprowadził: cédric
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czy chcemy nagrywać swoje wyczyny?
Sporty ekstremalne robią się coraz popularniejsze, a co się z tym łączy, każdy chce uwiecznić własne wyczyny, żeby potem umieścić je w sieci i pochwalić się nimi przed kolejnymi. Dlatego właśnie coraz znaczniejszym zainteresowaniem cieszą się przeróżnego typu urządzenia, które pozwalają na tego typu nagrywanie.


Jeżeli chodzi o obiektyw to można wskazać trzy ważne parametry, na które powinno się zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Fundamentalne znaczenie ma pierwszy z podanych. Im lepszy, tym efektywniejsze pole widzenia. Kluczowa jest także jasność, jaką można określonemu obiektywowi przypisać.

lustrzanka
Opisywana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeśli postawimy na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć szansę stworzenia fotografii przy mniejszej ilości światła zastanego. Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeżeli chodzi o mocowanie to wpływa ono na to, czy będziemy mieć szansę podłączenia urządzenia do naszego aparatu. Jeśli decydujemy się na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa nie stwarza trudności. Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie świetnie współgrać z Nikonem. Powinno się mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie współgrać z dzisiejszymi lustrzankami. Przykładowo obiektyw Sigma 10-20 cechuje się solidnym wykonaniem i dużą trwałością - sprawdź w Sigma Pro-Centrum. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.
2018/04/11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.