A czy Ty masz już te narzędzia w kuchni?

Kuchnia jaka jest wszyscy widzi. Jedna większa, druga mała, każda aczkolwiek służąca do szykowania potraw. W jednej kuchni znajduje się wszystko, w drugiej brak talerzy, łyżek czy pozostałych elementów. Pomimo tego, nie ma kuchni nienagannej i w każdej, nawet tej ponad wszystko wyposażonej niekiedy brakuje kilku pomocnych rzeczy. Nie mówimy tu o gazówce, mikrofalówce, lodówce albo ociekaczu, lecz o rzadziej używanych kuchennych narzędziach.


Kulinarne sekrety, czyli o magii sosów słów kilka
Wprowadził: Tarsmak
Treści źródłowe: Tarsmak
O jakich drobiazgach mówimy? Pierwszoplanowy przykład to maty i podkładki kuchenne. Sprawdzają się zwłaszcza, gdy posiadamy małe pociechy, które mogą odrobinę nabrudzić w trakcie jedzenia. Przydają się jednak także w wypadku dorosłych.

Komu nie przydarzyło się wylać nieco zupy czy rozlać sos podczas polewania ziemniaków? A mizeria, kompot, herbata, to wszystko następnie się niemiło lepi, a my musimy latać ze szmatką… Maty i podkładki kuchenne doskonale pełnią swą rolę, gdy leża pod każdym talerzem. Trzeba je czasem przetrzeć, najlepiej to zrobić od razu po obiedzie (warto mieć w kuchni - ociekacze do naczyń).

Ciekawą kuchenną pomocą jest także minutnik. Zdarza się, że podczas przyrządzania potrawy wykonujesz kilka rzeczy naraz.

Czy ten wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To bardzo dobrze, gdyż jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię z pewnością zaintrygują.

Piekarnik nastawisz na określony czas i po paru minutach zacznie dawać znać, że już, posiłek gotowe. Jednak na przykład o pozostałych potrawach (te w garnku na przykład) możesz nierozważnie zapomnieć. Tu naturalnie pojawia się rola minutnika, który perfekcyjnie odmierzy czas i nie pozwoli na przekroczenie wskazanego czasu, co może popsuć całą danie.

Interesującym rozwiązaniem są także moździerze kuchenne. Służą one do rozdrabniania i ucierania wielu substancji. Do wyboru są moździerze płytkie i szerokie, a też głębokie i wąskie. Może ktokolwiek spytać się, w jakim celu? Warto wiedzieć, iż rozdrabnianie wielu substancji manualnie dodaje im odpowiedniego zapachu, który pięknie będzie się komponował w przyrządzanym przez nas daniu (znajdź najlepszą ofertę i kup taniej - moździerze do przypraw).

Nie zaszkodzi wypróbować te trzy akcesoria kuchenne, by przekonać się, że dzięki nim praca w kuchni będzie łatwiejsza. Po pierwsze, zachowamy schludność, po drugie, zapanujemy nad potrawą, czasem jej gotowania, po trzecie, wzbogacimy każde danie w należyty aromat. Co najistotniejsze te wszystkie pomoce nie są drogie, dostępne na każdą kieszeń.
2019/04/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.