Wieże - jak wybrać najlepszą?

Słuchanie muzyki potrzebuje dobrej wieży - co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości. Rzecz jasna muzyki można słuchać na telefonach komórkowych, laptopach i komputerowych głośnikach, ale dopiero dobry sprzęt audio zapewni odpowiednie wrażenia. W sklepach dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych wież hi-fi, od całkiem tanich, za kilkaset złotych, do wież kosztujących powyżej 10 tysięcy.


Głośniki Pure Wireless o system T12 Wireless Speaker 2.0
Wprowadził: Creative Technology
Treści źródłowe: Creative Technology
Zatem czym będzie się różnić tani sprzęt od takiego, który kosztuje kilka razy więcej? Na pewno duża różnica będzie w samym dźwięku. Tak naprawdę tańsze wieże działają dość dobrze, lecz mogąc posłuchać obu urządzeń zaraz po sobie nawet niewprawne ucho wychwyci dużo różnić w jakości brzmienia. W droższych modelach użyte są lepszej jakości materiały, elektronika Odwiedź sklep z elektroniką równie jest lepiej wykonana i to wszystko zapewnia znacznie lepsze parametry.

Rzecz jasna wielu osobom wystarczy w zupełności model za 600 zł, pozwalający na cieszenie się muzyką w swoim domu. Przykładowo Wieża CM2630B ma głośniki z aramidu, które wytwarzają aż 160W mocy muzycznej, a i do jakości dźwięku przyczepić się nie można. 11-pozycyjny korektor dopasuje barwę dźwięku do preferencji słuchacza, a kiedy zajdzie potrzeba wieża ta stać się może jednym z elementów kina domowego. Do urządzeń o wyższych parametrach należą niewątpliwie produkty firmy Denon. Na przykład Wieża Denon D-M39 kosztuje dwa razy więcej od swojej konkurencji z LG, lecz też zastosowano w niej dużo technologii do tej pory znanych z urządzeń najwyższej jakości. W urządzeniu wykorzystane zostały dokładne układy przetworników, dzięki czemu dostaje się brzmienie bliskie ideałowi. Z kolei wieża DENON CEOL PICCOLO N-5 to multimedialny kombajn w niewielkiej obudowie i z ogromnymi możliwościami. Inżynierowie przy tej wieży postawili na funkcjonalność i wygodę, co sprawia że odbiorcy dostają kompletną obsługę samej muzyki na typowych nośnikach, jak również z sieci internetowej. Ten model wieży może się łączyć z internetem i umożliwia obsługę praktycznie wszystkich najpopularniejszych serwisów muzycznych.
2018/04/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.