Zdjęcia z urlopu

Za chwilę nadejdą tak długo oczekiwane wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z niecierpliwością na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a razem z nim szansa na doskonałe fotografie. W końcu nieczęsto leci się do Hiszpanii! Co jednak robić gdy na fotografii znamy się tyle co hydraulik na pilotowaniu samolotu?
aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę pospolitych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko pamiętać o paru radach. Po pierwsze, fotograf jest ważniejszy niż aparat. Nawet najdroższe, skomplikowane modele w rękach osób, które nie mają pojęcia jak wykorzystać ich możliwości, przyniosą podobny efekt jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, zadbajmy o dobre obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Nie podlega żadnej kwestii, że dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Musimy tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sklep z obiektywami fotograficznymi. Czytanie nie jest przereklamowane, więc poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

Inne artykuły

Wypożyczalnia obiektywów – idealne miejsce dla każdego miłośnika fotografii, który ma zamiar nadać swoim zdjęciom świetnego szlifu

fotograf
Praca fotografa sporej części osobom, które nie miały z tym na poważnie do czynienia, wydaje się być czymś bardzo łatwym i automatycznym. Z drugiej strony w rzeczywistości osiągnięcie wyjątkowo wysokiego poziomu rozwoju jest okupione latami nauki, wykonaniem tysięcy zdjęć oraz nakładami w sprzęt, na który zwykle samemu trzeba sobie zarobić. Koszta niektórych części często przekraczają nasze wyobrażenia, dlatego warto wiedzieć o tym, że istnieją różnorakie inne rozwiązania takie jak na przykład wypożyczalnia obiektywów, które pozwalają osobom o mniejszych możliwościach budżetowych na korzystanie z wysokiej klasy sprzętu.


aparat marki Nikon
Wprowadził: Jay Kim
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o istotnych kwestiach. Przed zrobieniem zdjęcia, naszej uwadze niech nie umknie światło, ponieważ mówi się, że światło to dusza fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z różnorakiego oświetlenia, starajmy się wystrzegać jaskrawego światła. Wbrew pozorom sesja w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, to zapowiedź nieudanych zdjęć. Właściwe światło mamy wczesnym rankiem i późnym popołudniem (tuż przed zachodem słońca).. Nisko zawieszone słonce, dające, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, należy mieć to na uwadze.

Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry planowanego kadru. Najczęstszym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi głów i kończyn. A przecież wystarczy chwila zastanowienia nad kadrem...
2017/07/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.