Dlaczego warto inwestować odkurzacz centralny?

Całkiem niedawno na prośbę jednej z wiodących marek producentów AGD zorganizowano sondaż. Zadano pytanie rodakom, które z obowiązków domowych budzą w nich największą niechęć. Co pokazał raport? Aż 36 % z nas nie lubi zmywania. Widok ułożonych w zlewie naczyń potrafi najszybciej popsuć nam humor. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent ankietowanych kiepsko znosi wycieczki po domu z odkurzaczem. Zapewne tylko dlatego, iż nie dowiedzieli się jeszcze o istnieniu odkurzacza centralnego.
odkurzacz 2
Wprowadził: Robert Scarth
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jego wielką zaletą jest nieduża waga. A precyzyjniej rzecz ujmując - rura, , której długość dobieramy indywidualnie, w zależności od wielkości mieszkania. Reszta, czyli urządzenie stacjonarne mieści się w pomieszczeniu gospodarczym. Nie słyszymy więc odgłosu silnika, a jedynie delikatny szum wsysanego powietrza. W nawet najlepszych odkurzaczach powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr jest wydmuchiwane do pomieszczenia w którym się znajdujemy. W przypadku odkurzacza centralnego powietrze ,którym oddychamy pozostaje czyste – wolne od najmniejszych drobinek pyłu. Odkurzacz centralny to idealny wynalazek dla osób uczulonych na kurz, a także osób posiadających zwierzęta w domu. Sierść kota lub psa w trakcie sprzątania „popularnym” odkurzaczem jest w stanie unosić się w powietrzu a następnie osiadać na meblach. Jeszcze nie zdążymy uprzątnąć odkurzacza gdy szybko dostrzegamy niedociągnięcia. Odnośnie tematu także w tym źródle - centralny wyklucza takie zdarzenia, co zazwyczaj wiąże się krótszym czasem poświęconym na porządki. Gdy w jadalni rozsypią się nam okruchy, a nasze oczy widzą przyjaciół spieszących w kierunku naszych drzwi, szybko da sobie radę z tą kwestią automatyczna szufelka. Należy jedynie zamieść podłogę w kierunku niepozornego lufcika a podmuch powietrza wciągnie okruchy.


Inne artykuły

Odkurzacze centralne - przydatne wskazówki

nowoczesny odkurzacz
Wprowadził: Kārlis Dambrāns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Popularny system centralnego odkurzania super ergonomiczne rozwiązanie do każdego domu jak również dużego mieszkania. W ten sposób trwa bardzo łatwo i szybko. Kable nie zajmują miejsca na podłodze, a kurz i drobnoustroje nie unoszą się w powietrzu, w porządkowanym pomieszczeniu, tylko zasysany jest do sporego zbiornika, który stoi w innym pomieszczeniu. Warto podkreślić, że jest to bardzo ważna funkcjonalność urządzenia także dla osób z alergią.

Najrozsądniej już na etapie rozpoczęcia budowy domu zastanowić się nad tego typu instalacją. System instalacyjny opiera się na zainstalowaniu jednostki głównej, połączonej z przewodami poszczególnych pomieszczeń. W każdym pomieszczeniu znajduje się gniazdko, do którego podłącza się w trakcie odkurzania rurę i odkurzacz uruchamia się samoistnie. System centralnego odkurzacza jest rozwiązaniem umożliwiającym błyskawiczne i wygodne wysprzątanie naszego domu.
2018/07/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.