Czy znajdziemy jeszcze ”komórki”?

Zaczęło się niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” trzymanych przy uchu przez biznesmenów. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamten okres, stroje, a wygląd ich miał określać wyższy status. Później było jeszcze lepiej, garnitury były bardziej markowe, bardziej uszyte na miarę, a telefony komórkowe bardziej zgrabne i mniej widoczne. Skoro bowiem na samym początku, gdy telefony komórkowe się pojawiły i warto było się z nimi zaprezentować, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Najpopularniejszy stawal się za to jak najmniejszy wygląd.
Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Wprowadził: Clemens v. Vogelsang
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Oj, długą drogę przeszliśmy, od kiedy byliśmy zachwyceni ogromnymi, przenośnymi i niezgrabnymi telefonami, aż do dzisiejszych czasów, kiedy w cenie są urządzenia, które mają posiadać każdą niezbędną funkcję. Popatrzmy na przykład na specyfikację xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Musimy jednocześnie potwierdzić, że te dwa przykłady to przeważnie norma, gdyż coraz więcej smartfonów jest wyposażonych w takie ulepszenia. Obecnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą karierę robią aplikacje. Można powiedzieć, że aplikacje w dzisiejszych czasach są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w gdy rządziły analogi.

Inne artykuły

Zaawansowane telefony komórkowe – jakie możliwości gwarantują człowiekowi oraz w jaki sposób wybrać model najlepszy dla siebie?

android
Wprowadził: Maria Elena
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Początki telefonów były bardzo skromne. Duże, nieporęczne modele stanowiły jednak rzeczywisty przełom w porozumiewaniu się na odległość, które było dotychczas możliwe jedynie przy pomocy listów. Z czasem jednak telefony stacjonarne stawały się o wiele bardziej nowoczesne, co uprościło prowadzenie bezproblemowych rozmów.


Gdyby porównać wiekowy telefon komórkowy i telefon najnowocześniejszej generacji – smatfon, to tak jakby zestawić telegazetę z najbardziej zaawansowanym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, gdyż technologia (http://rfid.zone/wiedza/) jest coraz bardziej zaawansowana, więc i najbardziej nowatorskie modele mogą pochwalić się niezwykłymi funkcjami, jak np. statystyki sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Wprowadził: GoMobi.pl
Treści źródłowe: http://gomobi.pl
Musimy przyznać, że najbardziej znacznym krokiem do przodu, jeśli mówimy o nowoczesnych smartfonach, nie jest nowatorski rodzaj telefonu, cudnie wykończony, lekki, ważniejsze stają się coraz to lepsze aplikacje. Omawiałem już tę kwestię wcześniej, lecz warto o tym mówić za każdym razem, ponieważ rynek jest coraz bardziej głodny nowych aplikacji. Wydaje się, że pod tym względem nie ma przesytu, rynek może przyjąć jeszcze wiele inicjatyw, które będą rozwijać tą gałąź gospodarki.

Wiadomo, czas pokaże, w którą stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wiara, iż technologia nie zastąpi człowieka i że już na zawsze człowiek będzie ważniejszy od przycisków i powiadomień. W końcu technologia (telewizja przemysłowa) ma nam służyć, a nie nas zastępować.
2018/08/25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.