W jaki sposób prawidłowo wyczyścić obiektyw aparatu

Podczas czyszczenia obiektywu nade wszystko musimy pamiętać o ostrożności oraz stosowaniu dobrych środków do czyszczenia. W przeciwnym przypadku zdołalibyśmy uszkodzić obiektyw, a tego na pewno nie potrzebowałby nikt z nas. Polerowania aparatu nie wolno również bagatelizować, bowiem kurz, jaki zbiera się na obiektywie zdoła mieć bardzo wielki wpływ na funkcjonowanie naszego sprzętu fotograficznego.
obiektyw marki Canon
Wprowadził: Kitmondo Marketplace
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pragnąc wyczyścić soczewkę obiektywu, uprzednio należy zwrócić uwagę czy nie mieszczą się tam jakieś paproszki, drobinki piasku czy kurz. Okazuje się, iż pomimo dobrego zabezpieczenia soczewek poprzez producentów, nawet kawałeczek piasku albo miniaturowy kamyczek zdoła zostawić zarysowania na soczewce.

Inne artykuły

W największym stopniu zalecane obiektywy do aparatów jednoczą w sobie jakość i komfort użytkowania

obiektyw
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Aktualnie fotografia należy do jednych z najbardziej rozwijających się specjalizacji. Dla wielu ludzi jest to pasja, która przerodziła się w pełniony zawód. Z tego zatem względu firmy, jakie trudzą się fabrykacją sprzętu fotograficznego co jakiś czas wypuszczają na rynek nowe typy sprzętów, obiektywów i innego rodzaju gadżetów, które ożywiają ogromne zaintrygowanie. Każdy fotograf, swobodnie od tego czy zajmuje się tym profesjonalnie czy z pasji, przykłada ogromną atencję do jakości swojego osprzętu. Wielu z nich systematycznie rozbudowuje własny asortyment, przez co znajduje większe możliwości fotograficzne. Ważne jest w następstwie tego zdolne dobieranie akcesoriów do swojego sprzętu podstawowego.


Wobec tego zanim przystąpimy do polerowania aparatu, winniśmy przedmuchać soczewkę za pomocą sporej gruszki fotograficznej. Mocny i silny strumień powietrza bez wątpienia usunie wszelkie paproszki z soczewki obiektywu. Gruszki fotograficzne to łatwo dostępne produkty, które odszukamy w wielu sklepach. Nie są one drogie, dobrą i fachową gruszkę fotograficzną wolno kupić już za blisko 20 złotych.


obiektyw
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Po zdmuchnięciu z soczewki obiektywu wszystkich paproszków należy go precyzyjnie wyczyścić. Pamiętajmy o tym, iż czyszczenie obiektywu powinno przebiegać delikatnie. Stosujmy należyte preparaty poświęcone do czyszczenia obiektywów, które nie zniszczą łagodnych powłok antyrefleksyjnych. Do polerowania obiektywów używajmy także delikatnych ściereczek, na przykład z mikrofibry.

Zdołamy też zaopatrzyć się w specjalne ściereczki poświęcone do czyszczenia soczewek w obiektywach. Ściereczki takie są oferowane przez wiele przeróżnych przedsiębiorstw. Chusteczkami tymi szczegółowo rozprowadzimy płyn na soczewce. A których chusteczek nie używać, aby szczegółowo wytrzeć obiektyw? Bez wątpienia powinniśmy zrezygnować z ręczników papierowych bądź chusteczek higienicznych, które mogą zostawić na obiektywie paproszki, oraz nawet go porysować (w zależności od szczebla twardości).
2018/08/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.