Canon i Nikon – który lepszy

Czy lepiej wybrać niedrogi, ale nie w pełni godny zaufania aparat cyfrowy, czy też polecaną lustrzankę? Aparaty bywają najróżniejsze, dlatego też pozyskanie choćby podstawowych informacji o ich typach może pochłonąć wiele czasu.

Obiektyw makro
Wprowadził: Christopher Aitken
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z tego powodu najlepszym konceptem przed wybraniem się na zakupy okaże się czasem zaznajomienie się z obecnymi trendami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy jakieś inne modele, które dziś są już rzadko stosowane?

Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla fachowców i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Na pewno jego plusem jest bardzo czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego modelu wykonywanie świetnych seryjnych fotografii, i – jak większość wykwalifikowanych lustrzanek – posiada stabilizację obrazu i wygodny, duży ekran. Możliwe jest również wprowadzanie niewielkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa potrzebne przy zdjęciach na zamówienie, przykładowo portretowych. Świetny aparat to ten, który bez względu na wszelkie sytuacje i warunki atmosferyczne daje możliwość uchwycenia na fotografii naprawdę ważnych momentów z życia każdego, czy też perfekcyjnie sfotografować chociażby śliczne krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona zdecydowanie spełnia te warunki.

Inne artykuły

Dobry aparat jest naprawdę ważny

aparat fotograficzny
Kiedy wybieramy się na wyjazd, pragniemy, aby fotografie które w czasie niej robimy były naprawdę wspaniałe i by się wspaniale prezentowały. Dlatego właśnie trzeba inwestować w aparat fotograficzny wspaniałej jakości, tak aby posiadać gwarancję, że zrobi nam on piękne zdjęcia bez względu na to, jakie warunki atmosferyczne będą panowały oraz bez względu na to jakie oświetlenie będziemy akurat mieli.


Z kolei lustrzanka Nikon D800 Body to aparat (więcejna ten temat: więcej opinii pod tym łączem www.cyfrowe.pl) nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też artystycznych, a szczególnie do fotografii ulicznej i sportowej. Posiada wielką matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co nieraz okazuje się niezbędne podczas ekspozycji artystycznych zdjęć. To aparat wyjątkowo szybki i stabilny, o wysokim ISO, i wspaniałej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest prawdziwą gratką dla fotografów sportowych. W poszukiwaniu innych cech potrafią znaleźć internauci oraz użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni też powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon także specjalizuje się w produkcji profesjonalnych lustrzanek. Do z pewnością godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II . Jest to aparat trochę bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale też kręcenie filmów Full HD. Wrażliwa matryca sprawia, że robienie zdjęć przy słabym świetle nie jest trudnym wyzwaniem., a fotografie mają względnie niewiele zakłóceń. Z tego powodu to dobry model na zdjęcia z imprez i reporterskie. Przyjazny interfejs sprawia, że przeciętny użytkownik łatwo opanuje tajniki ładnych zdjęć. Lustrzanka EOS 700D to aparat, w którym najmocniej jest uznana wierność barw, prosty interfejs, oraz znaczna lekkość jak na lustrzankę. To (rozwinięcie zagadnienia > szczegóły pod adresem http://www.cyfrowe.pl/) aparat wybornie nadający się do każdych warunków pogodowych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa nadzwyczaj konieczne przy robieniu zdjęć pod światło. Spora jakośc tego aparatu gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarazem amatorzy, jacy dopiero zaczynają własną przygodę z fotografowaniem, a także specjaliści w tej dziedzinie.
2018/10/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.