Sprzęt komputerowy
Komputery
Written by: Patrick Bombaert
Oryginal: http://www.flickr.com

O kilku niegdysiejszych nowościach informatycznych, które obecnie bywają znane już nie tylko profesjonalistom z tej branży

Branża informatyczna jest szczególna, jeżeli weźmiemy pod rozwagę jeden fakt, a mianowicie to, że nowinki błyskawicznie tracą na aktualności. Właściwie w każdym roku dany program komputerowy albo system operacyjny bywa unowocześniany, czyli pojawiają się w nim praktyczne handicapy, przez co poprawia się jego funkcjonalność. W rezultacie kto nie śledzi ze staranną uwagą nowości, ten może prędko wypaść z gry. W końcu Linux serwer w wersji tej tegorocznej i tej sprzed paru lat, to kompletnie inny system.
Komputer, strony internetowe
Wprowadził: Lindy Buckley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co wybierać w zmiennej, realności? Niezbędnie powinniśmy wybierać najlepsze, przetestowane i innowacyjne produkty. Jakie to?

Gdziekolwiek nie popatrzeć otaczają nas nowe technologie. Czy to jesteśmy w dużym, mniejszym mieście czy w bardziej zamożnym czy biednym państwie, można zauważyć przejaw tego nowego trendu. Z czego to się bierze?
gniazda

Regulowanie wskaźnika napięcia – opieranie się na wartości docelowej, jest koniecznością działającego

Zasilacze transformatorowe stanowią o możliwościach wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. W praktyce są już bardziej odstawiane na dalszy tor, co jest wynikiem pokaźnych rozmiarów i nagrzań, których nie mają zasilacze impulsowe.

Zasilacz transformatora to prosta konstrukcja o rozmiarach nieco większych niż ludzka pięść. Jego konstrukcję stanowią trzy części: sam transformator, czyli uzwojenia wykonane z metali jak miedź i aluminium, układ prostująco-filtrujący oraz stabilizator współczynnika napięcia. To ostatnie ogniwo pomija się w najprostszych egzemplarzach zasilaczy ograniczając się wyłącznie do transformatora i układu.
Nowa seria ultraszybkich dysków SSD
Written by: Samsung
Oryginal: Samsung

Elektronika Samsunga – coraz bogatsza oferta, coraz lepsza jakość?

Można bez znacznej przesady stwierdzić, że do jednych z szeroko docenianych i szanowanych producentów elektroniki wielorakiego rodzaju zalicza się firma Samsung. Choć nie ma chyba aż tak świetnej reklamy i wsparcia fanów jak choćby Apple, firmie tej udaje się stopniowo dostawać się do świadomości klientów jako marka solidna i troszcząca się o obsługę posprzedażową. Obecnie Samsung posiada w swojej ofercie niezwykle obszerną gamę sprzętu RTV i AGD, poza tym z wytwarzanych prze niego elementów stale korzystają inne firmy, zamieszczając je we własnych produktach. Warto zastanowić się nad kwestią, czy Samsung jest firmą proponującą wiele sprzętów o rzeczywiście wysokiej jakości?
laptop
Wprowadził: Highways Agency
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Na co zwracać uwagę zamawiając laptopa?

Dzisiaj netbooki wydają się znacznie bardziej popularne. Dla większości ludzi jest to najistotniejsze narzędzie pracy, przy którym każdego dnia spędzają czas. Bez wątpienia komputery tego rodzaju są niezwykle funkcjonalne. Ich właściwości współcześnie wydają się być idealne, a jednocześnie możemy dzięki nim pracować w przeróżnych miejscach. Niewątpliwie bardzo często wykorzystujemy je również w mieszkaniach, o wiele częściej niż typowe komputery stacjonarne.
Kobi Light   panel LED w biurze
Wprowadził: Kobi
Treści źródłowe: Kobi

Narzędzia w pracy biurowej

Biuro jest ogromnie Specyficznym pomieszczeniem, w którym wykonywana jest praca biurowa . Praca biurowa z kolei jest pracą typowo siedzącą, czyli bierną. Tego rodzaju praca siedząca musi być wykonywana w warunkach tak wygodnych jak to tylko możliwe. W biurze powinna być zatem między innymi wykorzystywana klimatyzacja, która gwarantuje pracownikom najlepszą temperaturę w trakcie spełniania obowiązków. Bardzo Ważne są również komfortowe meble do siedzenia oraz poprawnie dopasowane do nich biurka. Właściwa postawa w czasie wykonywania obowiązków tego rodzaju jest szczególnie istotna, gdyż w innym przypadku można nabawić się niebezpiecznych skrzywień i uszkodzeń pleców. Poza podstawowym sprzętem w biurach są ważne także różnego rodzaju urządzenia, które od dawna usprawniają wykonywanie tego rodzaju obowiązków.
konsola
Wprowadził: BagoGames
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W ciągu ostatnich lat pojawia się gry dużo bardziej innowacyjne

Gry imitują rzeczywistość. W praktyce gwarantują równocześnie wciągającą fabułę oraz świetną grafikę. Na przestrzeni ostatnich lat widać zdecydowaną tendencję wzrostową, pojawiające się na rynku gry są bowiem coraz bardziej nowoczesne i mają rzesze zwolenników. Podstawą, którą każdy gracz musi posiadać w swoim domu jest naturalnie odpowiednia konsola do gier. Jednakże ich asortyment na rynku jest na tyle szeroki, że można mieć problem z wyborem najlepszej propozycji. Jak w takim przypadku wybierać konsolę?
laptop
Written by: Alex Goodkind
Oryginal: http://www.flickr.com

Nie musimy od razu kupować nowego

Jeśli nasz komputer przestaje funkcjonować tak jak powinien, to zazwyczaj występujemy przed dylematem, czy go naprawiać czy jednak zakupić nowy. Idzie o to, by niepotrzebnie nie wydawać za dużo, a poza tym przeważnie jesteśmy tak przyzwyczajeni do swojego sprzętu, iż trudno nam się z nim rozstać. Dodatkowo nie rzadko jest tak, że psuje się on zupełnie nieprzewidzianie, a co się z tym wiąże mieszczą się na nim ważne dla nas informacje, do których w tym momencie w żaden sposób nie możemy się dostać.
włączony komputer na biurku
Wprowadził: William J Sisti
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Od pojemności dysków sporo zależy

Niejednokrotnie dzieje się tak, iż mamy tak dużo ujęć, filmów oraz różnorakiego rodzaju kolejnych plików, że dysk, który jest wbudowany w naszym komputerze zwyczajnie okazuje się zbyt mały oraz potrzebujemy jakiegoś innego rozwiązania, żeby wszystko zmieścić. Poza tym może stać się tak, iż będziemy pragnęli posłuchać radia na komputerze, lecz okaże się, iż nasza karta graficzna jest na to nazbyt słaba. Na szczęście wszystko możemy przemyśleć i z każdym trudem można sobie poradzić.
drukarka
Wprowadził: Vernon Chan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Pokazujemy co wybrać do biura, a co do domu

Znacznie więcej papierów drukujemy samodzielnie, a co się z tym łączy, prawie w każdym mieszkaniu jest drukarka, nie mówiąc już o tym, iż także musi być ona w każdym biurze. Jednak zanim zakupimy takie urządzenie dla siebie, musimy się właściwie zastanowić, czego naprawdę od niego chcemy i z jakich funkcji bez wątpienia będziemy chcieli tutaj korzystać. Jedynie wówczas będziemy mieli gwarancję, że posiadamy wszystko co niezbędne i że jednocześnie nie będziemy przepłacać.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.